Tato webová stránka využívá soubory cookie. K získání více informací si pročtěte naše zásady používání cookie.

Pokud nesouhlasíte s jejich použitím, je třeba provést změnu nastavení prohlížeče.

Průvodce nákupem odsavače par


Typy odsavačů par

Komínové odsavače

Dekorativní odsavače pro situace, kdy je varná deska umístěna u zdi.

Vestavné odsavače

Jsou diskrétně vestavěné v kuchyňské lince, mají plochý filtr a lze je zcela ukrýt v nástěnné jednotce, zatímco integrované kuchyňské odsavače jsou instalovány za dvířky skříňky.

illustration of wall mounted cooker hood

Nástěnné dekorativní odsavače

Téměř vertikální nebo diagonální nástěnné odsavače pro situace, kdy je varná deska umístěna u zdi.

illustration of retractable table-top cooker hood

Výsuvné stolní odsavače

Jsou vestavěné do pracovní plochy za varnou deskou a odsávají směrem dolů. Při použití se vysouvají z pracovní desky a po skončení se zasunou zpět.

Ostrůvkové odsavače

Dekorativní digestoře s teleskopickým kouřovodem vhodným pro různé výšky místnosti, které se instalují nad kuchyňský ostrůvek.

illustration of ceiling extractor cooker hood

Stropní odsavače

Diskrétní, ploché odsavače instalované ve stropě, vhodné v situacích, kdy by odsavač tvaru T mohl zakrývat výhled.

illustration of extractor module for cooker hoods

Ostrůvkové odsavače

Dekorativní odsavače s teleskopickým kouřovodem vhodným pro různé výšky místnosti, které se instalují nad kuchyňský ostrůvek.

illustration of conventional cooker hood

Konvenční odsavače

Používají se buď pod úzkou nástěnnou skříňkou, nebo v nástěnné montáži.

CIRKULACE VZDUCHU

Máte odtah do vnějšího prostředí?

Ano - odsavače využívají odtah k odvodu vzduchu mimo místnost. Průtok vzduchu a hlučnost bude ovlivněna délkou vzduchového potrubí, ohyby a typem použitého materiálu. 

Ne - recirkulační odsavače nevyžadují odtah. Vzduch filtrují a čistí pomocí několika filtrů, které odstraňují drobné částice a pachy, a vyčištěbý vzduch následně vypouštějí zpět do místnosti. 

Při plánování kuchyně nezapomeňte na to, že každý model má doporučenou vzdálenost mezi varnou deskou a odsavačem, která optimalizuje odsávací účinek. 


VĚTRACÍ VÝKON

Pokud pravidelně připravujete aromatická jídla nebo máte velkou kuchyň, budete potřebovat výkonnější odsavač. Minimální a maximální odsávací výkon stavíte následovně:

1. Změřte: délku, šířku a výšku své kuchyně

2. Tyto hodnoty vynásobte: délka x šířka x výška = krychlový objem

3. Vynásobte: krychlový objem x 6 = minimální odsávací výkon (6 výměn vzduchu za hodinu při mírném vaření, např. dušení)

4. Vynásobte: krychlový objem x 12 = maximální odsávací výkon (12 výměn vzduchu za hodinu při smažení na oleji) 


HLUČNOST

Chcete-li zajistit klidné prostředí pro přípravu potravin, zvolte odsavač s nižšími hodnotami hlučnosti v decibelech (dB). Odsavače AEG mají hlučnost mezi 40 a 70 dB. Pro srovnání, zvuková intenzita šepotu je také cca 40 dB a při běžném hovoru lze naměřit hodnoty mezi 60 a 70 dB. 

U digestoří s odtahem ovlivňuje hlučnost i konstrukce potrubí. Omezte na minimum počet ohybů a křížení a použijte zvukově izolační materiály. 


FILTRY A ČIŠTĚNÍ

Všechny kuchyňské odsavače jsou vybaveny tukovými filtry, které zachycují částečky mastnoty ve vzduchu. Podle typu se tukové filtry buď mění (jednorázové filtry) nebo pravidelně čistí (opakovaně použitelné filtry). Některé kuchyňské odsavače mají ukazatel požadavku na výměnu nebo vyčištění filtru. Pokud není odsavač touto funkcí vybaven, je dobrým ukazatelem nutnosti vyčištění nebo výměny filtru vyšší než obvyklá hlučnost odsavače. Opakovaně použitelné tukové filtry lze vyčistit ručně nebo v myčce pomocí intenzivního programu (60-70°C).Další informace

KUCHYŇSKÉ ODSAVAČE AEG

Seznamte se s naším sortimentem designových, komínových, ostrůvkových a dalších odsavačů a vyberte si takový model, který bude nejlépe vyhovovat vám i potřebám vaší kuchyně.

Prohlédněte si odsavače

Funkce Hob2Hood Connect

Propojte svou varnou desku s odsavačem a automaticky optimalizujte odsávání vzduchu z prostoru nad sporákem ve vaší kuchyni.

Zjistěte více o funkci Hob2Hood

Příručka pro kuchyňské odsavače

Podrobné pokyny k plánování a výběru kuchyňského odsavače naleznete v naší komplexní příručce ke kuchyňským odsavačům.

Stáhněte si verzi PDF

 
 
Zavřít
 

Vybrat, kde se toto bude sdílet

Zavřít