Tato webová stránka využívá soubory cookie. K získání více informací si pročtěte naše zásady používání cookie.

Pokud nesouhlasíte s jejich použitím, je třeba provést změnu nastavení prohlížeče.

Průvodce nákupem varné desky

TYP DESKY

Indukční ohřev – univerzální a citlivě reagující varná deska, která nabízí flexibilní varné zóny. Můžete přesně kontrolovat, jak rychle se pánev zahřeje nebo ochladí.
Plyn – plynové sporáky umožňují snadnou kontrolu tepla. Hledejte skleněný povrch a úpravu, která se snadno čistí.
Elektrický sálavý ohřev – je-li elektřina praktičtějším zdrojem energie, umožňují sklokeramické povrchy elektrických varných desek snadnější čištění. Nabízejí rovněž varné zóny různých rozměrů.


ROZMĚRY

Varnou desku vybírejte podle prostoru, který máte na kuchyňské desce k dispozici:

30-36 cm – tyto varné desky mají 1 nebo 2 varné zóny a lze je použít i v případě, kdy v kuchyni kombinujete různé varné desky. 
60 cm – tento rozměr nabízí 3 nebo 4 varné zóny a je ideální pro většinu domácností.
70, 75, 80 nebo 90 cm – tyto šířky jsou určeny pro desky až se 6 varnými zónami, které nabízejí možnost vařit větší jídla.


VAŘENÍ

Pro přípravu dokonalých steaků, delikátní rozpouštění karamelu a vaření gurmetských jídel nelze nalézt nic lepšího, než je univerzálnost a výkon indukčního ohřevu. Okamžitě přecházejte od mírného tepla k prudkému žáru nebo k intenzivní vysoké teplotě.  

Můžete třeba uvařit rybu vcelku na páře nebo připravovat jídla ve velkých hrncích a pánvích, využívat flexibilní zóny u některých indukčních desek, které lze zkombinovat tak, aby fungovaly jako jedna velká varná zóna.

Elektrické a plynové varné desky nabízejí díky širokému výběru rozměrů hořáků a adaptabilním zónám dostatečnou flexibilitu pro přípravu jídel v rendlíku, dušeného masa i smažených pokrmů. 


BEZPEČNOST

Indukční ohřev – teplo se vytváří přímo v těle hrnce, takže okolí si uchová teplotu bezpečnou na dotek. Indukční varné desky se zahřívají pouze tehdy, je-li na topné ploše umístěno nádobí a ovládací panel lze zajistit proti nechtěným změnám nastavení nebo náhodnému zapnutí.  

Plyn – možnost snadno vidět plamen pomáhá zachovat bezpečnost při vaření a přívod plynu se při zhasnutí plamene automaticky uzavře. 

Elektrický sálavý ohřev – nastavení ovládacího panelu a varné desky lze uzamknout a ukazatel zbytkového tepla vás upozorní na to, zda se lze varné desky bezpečně dotknout.Další informace

Varné desky AEG

Prohlédněte si náš sortiment indukčních, plynových a sklokeramických varných desek a vyberte si z nich takový model, který bude nejlépe vyhovovat vám i potřebám vaší kuchyně. 

Prohlédněte si varné desky

Funkce Hob2Hood Connect

Propojte svou varnou desku s digestoří a automaticky optimalizujte odsávání vzduchu z prostoru nad sporákem ve vaší kuchyni.

Zjistěte více o funkci Hob2Hood

Jak najít dokonalý odsavač

Na co musíte myslet, když hledáte ideální doplněk ke své varné desce - kuchyňský odsavač AEG. 

Průvodce nákupem kuchyňského odsavače

 
 
Zavřít
 

Vybrat, kde se toto bude sdílet

Zavřít