Tato webová stránka využívá soubory cookie. K získání více informací si pročtěte naše zásady používání cookie.

Pokud nesouhlasíte s jejich použitím, je třeba provést změnu nastavení prohlížeče.

Štítky

Štítky na oblečení

Chraňte své oděvy před následky
zastaralých rad

S vývojem technologií by se měly vyvíjet i naše prací návyky. My však mnohdy ze zvyku pereme a sušíme zastaralým způsobem a nedokážeme moderní postupy využívat naplno. Škodíme tak nejen našim oděvům, ale i životnímu prostředí. Proto jsme si posvítili na některé štítky, které dnes již neplatí. 


Sporné pokyny na štítcích

30 je nových 40

Na štítcích nejsou uvedeny doporučené teploty, ale maximální. Obvykle stačí prádlo vyprat při nižší teplotě. Ochráníte tím barvy a vlákna vašich oděvů a spotřebujete méně energie. Naše pračka ÖKOMix poskytne oblečení výjimečnou péči již při 30 °C. Technologie ÖKOMix zajišťuje, že se prací prostředek a aviváž smíchá s vodou dříve, než se dostane do bubnu. Důkladně se tak rozpustí a plně se aktivuje už při nižší teplotě.  

Objevte pračky ÖKOMix

Zapomeňte na ruční praní

Při ručním praní ztrácíte čas, spotřebujete hodně vody a namáháte vlákna více, než si myslíte. Moderní spotřebiče se speciálními programy na vlnu a hedvábí automaticky zvolí pro každou tkaninu nejvhodnější pohyb bubnu a optimální teplotu. Zajistí tak dokonalou péči i pro jemné tkaniny. Pračkám označeným certifikátem Woolmark Green můžete bez obav svěřit dokonce i vlnu určenou výhradně pro ruční praní. 


Vyhněte se chemické čistírně

Náročné chemické čištění je drahé, zatěžuje životní prostředí a z dlouhodobého hlediska neprospívá ani vašim oděvům. Dá se mu však vyhnout. Moderní pračky jsou dostatečně jemné na to, aby ošetřily i oděvy určené výhradně k chemickému čištění, a to bez chemikálií. V naší pračce se sušičkou ÖKOKombi Plus můžete své oblíbené kousky bezpečně vyprat a vysušit při výrazně nižších teplotách. To platí i pro oblečení určené pouze k ručnímu praní.

Objevte pračky se sušičkou ÖKOKombi Plus

Udržitelnost znamená budoucnost

Udržitelný a trvanlivý design oděvů není jen pomíjivý trend. Představuje budoucnost módního průmyslu. Věříme, že při správném ošetřování si budete moci užívat módní i klasické kousky jakéhokoliv stylu mnohem déle. A nebáli jsme se to otestovat za vás - například tak, že jsme v pračce AEG vyprali vlněný kabát za 1 558 €.

  • Vyperte vlněný kabát za 1 588 € doma

  • Nemusíme se spoléhat na chemickou čistírnu

  • Jaká je budoucnost módy?

Doufáme, že jsme vám pomohli odhalit způsoby, jak o své oblíbené kousky pečovat lépe. Nejsou to totiž jen pouhé nitě a vlákna. Ukrývají v sobě váš příběh. Vyberte si svého strážce oblečení a zajistěte pro ně tu nejlepší péči.


Objevte víc s AEG

Vyberte si svého strážce oblečení

Představujeme nové pračky a sušičky AEG. Říkáme jim strážci oblečení. Každý z nich je jedinečný, ale jedno mají společné – vašemu oblečení věnují péči, kterou si zaslouží.

Objevte pračky a sušičky AEG

Získejte prodlouženou záruku

K vybraným modelům praček a sušiček nyní získáte prodlouženou záruku 5 let na kompletní spotřebič, 10 let na invertorový motor a doživotní záruku na ÖKOInvertor motor.

Zjistěte více o zárukách

Inspirace do vašeho mailboxu

Potřebujete poradit s vypráním vlněného svetru? Nebo se zbavit skvrny na oblíbené košili? Přihlaste se k odběru newsletteru a my vám budeme posílat tipy přímo do vašeho mailboxu!  

Přihlaste se k odběru

 
 
Zavřít
 

Vybrat, kde se toto bude sdílet

Zavřít