Jak udržet zeleninu déle svěží

Naposledy aktualizován 13.05.2020 14:04

Sezónní ovoce a zelenina jsou vynikající, ale jejich udržování v čerstvém stavu může být výzvou.Jak udržet chřest svěží

Zabraňte vyschnutí chřestu. Nesundávejte gumičku, aby zůstal ve svazku a ořízněte ho asi 2,5 cm od konců. Chřest postavte vzpřímeně do sklenice obsahující 2,5 nebo 5 cm vody a volně zakryjte plastovým sáčkem. Zůstane svěží až 7 dní.


Jak udržet avokádo svěží

Avokádo se udržuje velmi dobře v lednici, protože chlazení zastavuje proces zrání. Nechte avokádo dozrát mimo lednici a poté použijte lednici k zachování zralosti. Ve spěchu? Vložte avokádo do papírového sáčku, abyste urychlili dozrávání.


Jak udržet brokolici svěží

Brokolice je chladnomilná plodina a potřebuje vysokou úroveň vlhkosti, takže byste jí měli dát do zásuvky na zeleninu vaší chladničky s vysokou vlhkostí. Neskladujte s ovocem, protože brokolice se kazí z ethylenového plynu, který ovoce produkuje.


Jak udržet salát čerstvý

Salát se nejlépe uchovává také v zásuvce na zeleninu vaší chladničky s vysokou vlhkostí - to je případ všech listových zelenin. Pokud nemáte kontrolu vlhkosti - umyjte salát, zabalte jej do papírových ubrousků a zavřete ve vhodné nádobě. 


Jak nastavit regulátor vlhkosti

Jste zmatení ohledně regulace vlhkosti v zásuvce na zeleninu? Existuje jednoduché pravidlo. Věci, které hnijí, vyžadují nastavení nízké vlhkosti, zatímco věci, které vadnou, vyžadují vysokou vlhkost. Udržujte ovoce oddělené, protože často kazí zeleninu produkcí ethylenového plynu.

Pomohl vám tento článek?