Sušicí program pračky se sušičkou trvá příliš dlouho nebo příliš krátce

Naposledy aktualizován 18.03.2024 9:42

Dotaz

Sušicí program pračky se sušičkou trvá příliš dlouho nebo příliš krátce

Vztahuje se k

  • pračka se sušičkou

Řešení

U některých modelů je tato délka automaticky prodlužována či zkracována, jelikož průběh programu závisí na velikosti náplně, hmotnosti, druhu a vlhkosti prádla. To platí u pracích i sušicích programů.

Pokud spotřebič provádí sušicí program, bude tento program zkrácen či prodloužen podle velikosti náplně, hmotnosti, druhu a vlhkosti prádla. Některé modely také elektronicky detekují suchost prádla a neukončí program, dokud není zcela suché.

Viz níže uvedené návrhy:

  • Pokud je zvolena funkce zastavení máchání, vypněte ji.
  • Pokud je zvolena funkce extra máchání, vypněte ji.
  • Ujistěte se, že do spotřebiče přitéká voda a že je tlak vody dostatečně vysoký. Jinak se délka programu prodlouží. V některých případech může být délka příliš krátká pro rozpuštění pracího prostředku. Pokud nemá spotřebič dostatečný přívod vody, přečtěte si návod k použití.
  • Pokud je zvolena funkce odloženého startu, vypněte ji.
  • Ujistěte se, že spotřebič správně odčerpává vodu. Pokud spotřebič zjistí, že se hladina vody nezměnila, než spustí odstřeďovací fázi, lze prací program zopakovat. Pokud čerpadlo neodčerpává vodu, přečtěte si návod k použití.
Objednejte si servis
Objednejte si servis

V oblasti, ve které se nacházíte, nabízíme službu Fixní cena servisu. O opravu se postarají kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotřebič nejprve zkontrolujeme, poruchu vyřešíme a v případě potřeby vyměníme součástky a díly. Tuto službu poskytujeme pro pračky, sušičky, myčky, varné desky, chladničky, vestavné kávovary, sporáky, digestoře, trouby a vestavné mikrovlnné trouby.

Náhradní díly a příslušenství
Náhradní díly a příslušenství

Vyhledejte si originální náhradní díly pro váš spotřebič v našem e-shopu a nechte si je doručit přímo domů.