Jak prát oblečení na sport

Naposledy aktualizován 14.05.2020 9:09

Doporučujeme vám použít program Sport, protože je vyladěn pro sportovní oděvy, takže je pere efektivněji. Dbejte na to, abyste si vybrali ten pravý prací prostředek, který byl speciálně vytvořen tak, aby zvládal odolné skvrny a eliminoval zápach.


1. Odstranění skvrn od potu

Bavlněné tričko absorbuje mnohem více vlhkosti, takže ocení trochu navíc něžné lásky a péče. Obraťte jej naruby a nalijte tekutý prací prostředek na oblasti podpaží. Nechte vsáknout po dobu asi 30 minut a poté vyperte při nejvyšší teplotě, kterou štítek umožňuje.


2. Sportovní program

Použijte program Sport na pračce i na bubnové sušičce *. Pokud nemáte program Sport, je syntetický cyklus velmi podobný. Pokud je prádlo silně zašpiněné, nezapomeňte přidat další máchání. Při sušení se ujistěte, že jste bavlnu oddělili od syntetických materiálů, protože absorbují vlhkost odlišně.

* Pouze u vybraných produktů


3. Jak pečovat o svou sportovní tašku

Udržujte si mezi tréninkem v tašce svěžest. Pokud v tašce necháte několik vonných ubrousků do sušičky, udržíte ji voňavou. Nikdy nenechávejte oblečení na sport ležet v tašce. Vyjměte jej co nejdříve, i když se chystáte prát později.


Čištění a ošetřování sportovního oblečení

Náš systém ÖKOMix ošetřuje vaše sportovní oblečení. Na rozdíl od jiných praček, které mísí prací prášek a aviváž v bubnu, náš exkluzivní systém je předmíchá dříve, než se voda dokonce dotkne oblečení, aby poskytla jemnější a pečlivější číštění.