Jak zachovat barvy oblečení jasné a zářivé

Naposledy aktualizován 14.05.2020 9:35

Barva může vyblednout a ztratit svou sytost rychleji než tmavé nebo bílé oblečení. Pokud jim ale poskytnete jemnou a ohleduplnou péči, zůstanou vaše barevné oděvy svěží a působivé mnohem déle.


1. Můžete prát barevné a bílé oblečení společně?

Doporučujeme třídit vaše oděvy podle barvy - světlé oblečení, jako jsou fialové, červené a oranžové, lze prát společně, podobně jako modrou a zelenou. Bílé prádlo perte vždy samostatně - a pokud máte nějaké barevné oblečení, které neladí s ostatním, raději ho vyperte ručně. 


2. Ošetřete skvrny

Některé skvrny vyžadují zvláštní přístup: nejprve zkontrolujte oděv a naneste malé množství tekutého pracího prášku na skvrnu a poté jemně properte ve vodě. Vyhněte se programům s vysokou teplotou, protože by mohly trvale zapečetit jakékoli skvrny nebo zabarvení.


3. V případě pochybností - perte oblečení převrácené naruby 

Oděvy vždy otočte naruby, abyste minimalizovali odírání vláken a zajistěte, aby mezi prádlem a horní částí bubnu zůstala mezera, která je alespoň na šířku vaší ruky. Zvolte nízkou teplotu; jemný nebo střední prací cyklus (maximálně 30).


Jak prát oblečení, aby nevybledli barvy

Náš systém SoftWater čistí vodu, takže prací prášky fungují lépe, dokonce i při nízkých teplotách. Jemné, ale důkladné čištění udržuje barvy vašich oděvů stejně jasné jako v den, kdy jste je koupili. Je to všechno o vodě. Unikátní filtrační systém odstraňuje škodlivé minerály a nečistoty a zajišťuje šetrné, ale důkladné vyprání prádla.