Jak čistit a pečovat o troubu AEG

Naposledy aktualizován 24.04.2024 10:53

Kuchyň s troubou
Pravidelné čištění trouby AEG je nezbytné pro udržení nejen hygienického prostředí, ale také trouby a příslušenství v co nejlepším stavu. Důkladné čištění zlepší její výkon, a to krátkodobě i dlouhodobě. 

Vaše trouba má v závislosti na modelu a typu specifické potřeby čištění. Různé trouby AEG mohou mít různé čisticí funkce, které usnadňují údržbu – zjistěte, které z nich platí pro váš konkrétní model. Nejlepších výsledků pak dosáhnete v kombinaci s našimi originálními čisticími prostředky. 

Udržování trouby v čistotě

Běžné čištění:

 • Uvnitř trouby: V ideálním případě by vnitřek trouby měl být vyčištěn po každém použití. Stačí otřít měkkým hadříkem včetně dvířek. 
 • Vnější část: Přední stranu trouby čistěte měkkým hadříkem, teplou vodou a jemným čisticím prostředkem.
 • Kovové povrchy: K čištění kovových povrchů použijte čisticí roztok.
 • Skvrny: Skvrny vyčistěte jemným čisticím prostředkem.

Na vnější část trouby, kovové povrchy a skvrny doporučujeme čisticí sprej na trouby a mikrovlnné trouby.

Důkladné čištění:

Nejprve zjistěte, kterými čisticími programy je vybavena vaše trouba. Ty vám usnadní běžné i důkladné čištění. Jednou za čas doporučujeme také vyčistit rošt a boční podpěry včetně skleněných dvířek. Postupujte následujícím způsobem: 

 • Bočnice: Nejprve odtáhněte od stěny přední a poté zadní část bočnice. Obě bočnice namočte do dřezu nebo nechte umýt v myčce nádobí.
 • Skleněné dveře: Sklad dveří je možné vyjmout a dle potřeby vyčistit. Podívejte se do uživatelské příručky, jak na to. Skleněné tabule opatrně vyjměte a očistěte mokrým hadříkem nebo použijte čistič na trouby na zvláště odolné zbytky jídla. Doporučujeme sprej na trouby a mikrovlnné trouby.

Čisticí prostředky

Originální čisticí prostředky AEG můžete zakoupit v našem internetovém obchodě.

 • Čisticí sprej na trouby a mikrovlnné trouby
 • Odstraňovač vodního kamene pro parní trouby

Upozornění

Mnoho našich trub je vybavena funkcí, která vám připomene, že je čas troubu vyčistit a/nebo odvápnit, aby byl výkon i nadále optimální. Tuto funkci lze aktivovat a deaktivovat v nabídce NASTAVENÍ nebo prostřednictvím aplikace Moje kuchyně AEG.

Čisticí programy

Naše trouby jsou v závislosti na modelu vybaveny různými čisticími programy, které vám maximálně usnadní údržbu. Informaci o tom, který je k dispozici právě ve vaší troubě, najdete v návodu nebo v uživatelské příručce.

Katalytické čištění – katalytický povrch absorbuje mastnotu, která se po spuštění čisticího programu uvolní a odstraní. Zjistěte více o katalytickém čištění.

Pyrolytické čištění – nečistoty, mastnota a zbytky jídla se při vysoké teplotě promění v popel? který stačí jednoduše střít vlhkým hadříkem. Zjistěte více o pyrolytickém čištění.

AquaClean – využívá vlhkost ke snadnému odstranění mastnoty a zbytků jídla. Zjistěte více o AquaClean.

Parní trouby

Pokud máte parní troubu, můžete mít také následující programy.

Čištění párou – funkce automatického čištění, která využívá páru ke změkčení mastnoty a zbytků, což usnadňuje čištění vaší trouby. Přečtěte si více o čištění párou.

Steam Cleaning PLUS – intenzivnější program čištění párou. Přečtěte si více o čištění párou.

Sušení – tento čisticí program můžete spustit k vysušení vnitřku trouby po vaření s párou.

Odvápnění – čas od času je nutné odvápnit napařovací systém. Tato funkce vám s tím pomůže. Zjistěte více o odstraňování vodního kamene.

DŮLEŽITÉ

 • Před čištěním se vždy ujistěte, že trouba vychladla.
 • Při použití spreje na čištění trouby nastříkejte čistič na hadřík a otřete vnitřek, nestříkejte jej přímo do vnitřku trouby. Mohlo by časem dojít k poškození kabelů za ventilátorem.
 • Jakýkoli použitý čisticí prostředek musí být neabrazivní.Další informace o konkrétním modelu trouby naleznete v uživatelské příručce. Svůj uživatelský manuál naleznete zde.

Náhradní díly a příslušenství
Náhradní díly a příslušenství

Vyhledejte si originální náhradní díly pro váš spotřebič v našem e-shopu a nechte si je doručit přímo domů.