Jak používat Steamify® na parní troubě AEG

Naposledy aktualizován 27.11.2023 10:36

Použití funkce Steamify na troubách AEG k vaření zeleniny a zdravých jídel v páře

Zažijte přesnost a výjimečný výkon funkce Steamify® ve vaší troubě AEG, která vás snadno provede vařením zdravých a chutných jídel v páře. Tuto funkci najdete u vybraných modelů trouby AEG.

Co je Steamify® a proč byste jej měli používat?

Víte, jaké výhody přináší vaření v páře? Pára zachovává živiny, vitamíny, barvy a chutě. Při přípravě můžete použít méně tuku i soli a pokrmy zůstanou více šťavnaté. Když budete vařit v páře, můžete se těšit na zdravější a chutnější jídla.

Steamify® je funkce, která usnadňuje vaření v páře víc, než si dokážete představit. Díky ní nemusíte měnit způsob vaření a používat horký vzduch, horní a spodní ohřev tak, jak jste  zvyklí. Nemusíte ani zjišťovat, jak a kdy přidat páru. To správné množství páry ve správný čas přidá Steamify® za vás. S její pomocí uvaříte chutnější jídla s minimální námahou.

Jak používat Steamify®

Jednoduše zvolte funkci Steamify® a nastavte teplotu pomocí posuvníku na displeji. Měla by to být teplota, kterou běžně používáte při vaření horkým vzduchem nebo která je uvedena ve vašem receptu. Na základě teploty za vás trouba automaticky nastaví úroveň páry.

1. Stiskněte ikonu Steamify® na displeji.

2. Nastavte teplotu kliknutím na teplotu na displeji a posuňte na požadovaný stupeň. 
3. Stisknutím START zahájíte vaření.
4. V případě potřeby naplňte nádržku na vodu podle pokynů na obrazovce.
5. Stiskněte tlačítko OK.


Steamify® dokonce doporučí teplotu podle toho, jakých výsledků chcete dosáhnout. Když budete pohybovat posuvníkem teploty, trouba začne ukazovat očekávané výsledky při různých teplotách:

  • 50 až 100°C – Pára na vaření v páře
  • 105 až 130°C – Pára na dušení
  • 135 až 150°C – Pára pro jemné opečení
  • 155 až 230°C – Pára na pečení a zapékání

Tipy a triky

  • Při vaření pokrmů vyžadujících teplotu 135 °C a vyšší nastavte požadovanou dobu vaření, abyste mohli plně využít vícestupňový proces vaření Steamify®.
  • Když použijete páru pro jemné opečení a nastavíte časovač, funkce grilu se automaticky zapne na poslední minuty, aby se vytvořila jemná kůrka.
  • Když k pečení a opékání používáte páru a nastavíte časovač, spodní ohřev se zapne na poslední minuty, aby byl spodek křupavý.Další informace o konkrétním modelu trouby naleznete v uživatelské příručce. Svůj uživatelský manuál naleznete zde.

Nyní, když jste se dozvěděli o funkci Steamify®, klikněte sem a dozvíte se více o tom, jak vařit v páře.