BEZZÓNOVÁ INDUKCE - JAK ZAČÍT

Naposledy aktualizován 25.04.2022 12:58

Začít s vaší bezzónovou indukční varnou deskou AEG TotalFlex je stejně snadné a intuitivní jako varná deska samotná. Níže jsou uvedeny vybrané klíčové vlastnosti a jejich funkce. Najdete zde také tipy na čištění a jiné tipy.

TOTALFLEX

TotalFlex reaguje na dotek a nabízí neomezenou flexibilitu, plnou kontrolu a zážitek z vaření na vaší bezzónové indukční varné desce. Po zapnutí můžete pánev umístit kamkoli na povrch desky a spotřebič bude detekovat váš pohyb a reagovat na něj pro nejlepší výkon. Bez ohledu na velikost vašeho hrnce nebo pánve, na varné desce je vždy vhodné místo, aniž by to narušilo proces vaření.


ACTIVETOUCH

Nejlepší indukční varné desky jsou intuitivní. Jednoduše zapnete varnou desku, umístíte nádobu kamkoli a automaticky se rozsvítí příslušný posuvný ovladač na nastavení teploty. Podsvícená LED světla indikují, kde je nádobí umístěno, a poskytují úplnou kontrolu a flexibilitu při vaření.FUNKCE BRIDGE

Funkce Bridge vám umožní spojit dvě varné zóny do jedné velké. Ideální pro plancha gril nebo obdélníkové hrnce na pečení. Když na skleněnou indukční varnou desku položíte kovovou pánev nebo hrnec, varná deska zjistí, že pánev pokrývá dvě varné zóny. Automaticky se zobrazí ikona "mostu". Jedním klepnutím spojíte tepelné zóny, abyste mohli pomocí jednoho ovládání upravit úroveň výkonu a čas vaření.

Pokud se z nějakého důvodu ikona můstku nezobrazí, zvolte režim vaření ručně. Mezi tyto režimy patří: Středová, Vertikální, Horizontální a Standardní varná zóna. Indikátory varných zón se automaticky změní, aby zobrazovaly možné kombinace bez ohledu na velikost nádoby.

Je důležité mít všechny hrnce a pánve na povrchu desky, aniž byste zakrývali uživatelské rozhraní horkým nádobím.

TIPY PRO UDRŽITELNOST (SUSTAINABILITY)

S bezzónovou indukční varnou deskou můžete udělat několik kroků, abyste dosáhli větší udržitelnosti během procesu vaření. S chytrým a účinným časovačem Eco Timer zvolte požadovanou dobu vaření a vaše varná deska se o trochu dříve deaktivuje a dovaří pokrm pomocí zbytkového tepla. Tato funkce je skvělý způsob, jak šetřit energii a zároveň být efektivní.

Dalším důležitým a snadným tipem pro lepší udržitelnost je používání pokličky při vaření nebo smažení. To umožňuje rychlejší ohřev nebo využití zbytkového tepla.

DĚTSKÁ POJISTKA

Další funkcí bezzónové indukční varné desky, která je v kuchyni bezpečnější než plynová varná deska, je dětská pojistka. Dětská pojistka vám dává kontrolu nad působením tepla z keramického povrchu nebo nad jakýmkoli nechtěným použitím samotné indukční varné desky.

TIPY NA ČIŠTĚNÍ

Bezzónovou indukční varnou desku lze snadno čistit a udržovat ji co nejlepší. Začněte čištěním povrchu po každém použití a ujistěte se, že vaše nádobí má čistou základnu. V případě každodenního rozlití povrchu varné desky stačí na skvrnu položit mokrý hadřík, aby se zaschlé jídlo nebo tekutina změkčily, a dokončit krémovým čističem na keramické sklo. Při použití čističe se vyhněte přípravkům s abrazivními chemikáliemi nebo vysokou kyselostí, které znečišťují černý povrch. Na varnou desku je dobré použít žiletku. Jen se ujistěte, že je čistý a ostrý.

Ihned odstraňte z povrchu: roztavený plast, plastovou fólii, cukr nebo jídlo s cukrem.

Odstraňte, když je varná deska vychladlá: kroužky vodního kamene, vodní kroužky nebo mastné skvrny vlhkým hadříkem a neabrazivním krémovým čističem na sklokeramické sklo. Lesklé kovové zabarvení lze z černého povrchu odstranit roztokem vody a octa a měkkým hadříkem.

POWERBOOST

Symbol „P“ na vaší varné desce odkazuje na funkci PowerBoost. Tato funkce, která je mnohem rychlejší než plyn, vám dává plnou kontrolu nad vaší indukční varnou deskou, poskytuje rychlý nával tepla a umožňuje vám uvařit vodu téměř okamžitě. Je ideální pro úkoly, jako je vaření brambor a další rychlé vaření, jako je opékání masa. Vzhledem k jeho rychlosti a výkonu je důležité být při používání oleje opatrní a nenechávat pánev bez dozoru.


Objednejte si servis
Objednejte si servis

V oblasti, ve které se nacházíte, nabízíme službu Fixní cena servisu. O opravu se postarají kvalifikovaní servisní technici Electrolux. Spotřebič nejprve zkontrolujeme, poruchu vyřešíme a v případě potřeby vyměníme součástky a díly. Tuto službu poskytujeme pro pračky, sušičky, myčky, varné desky, chladničky, vestavné kávovary, sporáky, digestoře, trouby a vestavné mikrovlnné trouby.