PRŮVODCE PŘI KOUPI

Najděte si perfektní troubu podle svých představ

Prostor a umístění

Změřte si prostor. Všechny trouby vyžadují šířku nejméně 60 cm, ale požadavky na výšku se mohou měnit. Podívejte se, jakou troubu si můžete vybrat na základě disponibilní výšky:

72–80 cm – velká trouba nebo dvojitá trouba
60 cm –
trouba se standardními rozměry
45 cm –
kompaktní trouby, které výborně zapadnou do menšího prostoru

Profi tip: Ušetřete místo a užívejte si vynikající funkčnost – kompaktní trouba s mikrovlnnou funkcí umožňuje péct, vařit, grilovat, ohřívat nebo rozmrazovat jakékoli jídlo s vynikajícími výsledky.

Objem

Pokud máte velkou domácnost nebo se rádi doma setkáváte s přáteli, měli byste si vybrat troubu s vyšším objemem, která pohodlně zvládne i větší pokrmy nebo množství. Objem nebo kapacita trouby se uvádí v litrech.

70+ litrů – ideální pro větší domácnost
40–70 litrů – skvěle se hodí do tří- až čtyřčlenné domácnosti
35–40 litrů – optimální pro jednu až dvě osoby

Profi tip: V troubě vybavené větším počtem úrovní zasunutí můžete připravovat více jídel současně.

Způsob přípravy pokrmů

Oblíbený způsob přípravy pokrmů ovlivňuje výběr vaší nové trouby.

Parní příprava – vlivem tepla se jídlo zbarví dozlatova a vytvoří se na něm křupavá kůrka, zatímco pára zachová přirozenou vlhkost uvnitř pokrmu. Výsledkem jsou neuvěřitelně chutné a šťavnaté pokrmy včetně masa, ryb, zeleniny, a nesmíme zapomenout na dezerty.

Grilování – trouba se samostatným grilem vám nabízí více možností při přípravě jídel. Vychutnávejte si autentickou chuť a konzistenci grilovaných pokrmů, aniž byste museli vše vynést ven.

Pečení – teplovzdušné pečení dokáže vykouzlit vynikající dorty a koláče na profesionální úrovni díky rovnoměrné distribuci tepla.

Nemůžete se rozhodnout? Multifunkční parní trouba vám poskytne úplně všechno.

Čištění

Co kdyby se trouba dokázala sama vyčistit? Spotřebiče vybavené následujícími systémy vás nebudou zatěžovat čištěním.

Samočisticí trouby – pyrolytické trouby se ohřejí na teplotu až 500 °C a promění špínu na jemný popel, který jednoduše setřete utěrkou.  

Katalytické povrchy – katalytické obložení uvnitř trouby absorbuje tuky a aktivuje se během běžného ohřevu na 220 °C. Tuk zoxiduje, takže povrch zůstane čistý.

Profi tip: Nerezové spotřebiče s ochranou proti otiskům prstů si zachovávají bezchybný vzhled a nevyžadují mnoho čištění.

Vyberte si spotřebič

Nezáleží na tom, zda vaříte večeři jen pro sebe, pro dva nebo pro celou rodinu či přátele. AEG má pro vás určitě tu správou troubu.

Parní trouby

Vařte jako profesionálové. Parní trouby AEG uchovávají v pokrmech vůni a chuť jednotlivých ingrediencí, propůjčují jídlům fantastickou křupavou konzistenci. Domácí chléb lépe vykyne, kuřecí maso zůstane jemné, zelenina si zachová svou přirozenou barvu a pevnost a metoda SousVide vám umožní objevovat nový vzrušující svět vaření.