O AEG

VŽDY O NÁPAD NAPŘED

130 let inovací

Neúnavně pracujeme na tom, abychom vždy byli o krok napřed. V roce 2017 jsme oslavili 130 let od doby, kdy jsme začali vnášet inovace do vašich domácností. Naše působení na trhu vždy spočívalo v propojování nejvyspělejších technologií s propracovaným designem v souladu s myšlenkami a filozofií Petera Behrense, který vždy usiloval o dokonalost z formálního i funkčního hlediska. V duchu inovací chceme i nadále pokračovat, abychom mohli i v budoucnu rozvíjet naše dědictví.

první kancelář aeg

Pohled zpět

Společnost AEG založil v roce 1883 Emil Rathenau jako Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität. Sloučením s dceřinou společností Telefunken AG a následnou akvizicí společností Daimler AG a Electrolux jsme vytvořily současnou společnost AEG, která myslí na budoucnost. Inovace tedy stojí za vším, co v AEG děláme. Touha nacházet stále nová technologická řešení dala vzniknout našim nejznámějším vynálezům pro domácnost, od první elektrické chladničky po novou technologii tepelného čerpadla pro sušičky. Představuje inspiraci, která stojí za vývojem našich  udržitelných materiálů. Je to naše historie i naše budoucnost.

POHLED DO BUDOUCNOSTI

Zítřek začíná dneškem. Mění se náš způsob stravování i styl oblékání. Mění se náš život jako takový. V AEG si přejeme, aby technologie měnila náš život k lepšímu. Proto se snažíme, aby naše spotřebiče vyhověly vašim dnešním potřebám a uspokojily i vaše budoucí  požadavky.

hodiny

Kombinace designu a funkce

V roce 1907 byl Peter Behrens, architekt a vizionář, jmenován ve společnosti AEG uměleckým poradcem. Právě pro svou práci v AEG je Behrens považován za zakladatele moderního průmyslového designu. Profesor Behrens razil jednoduchou a přitom účinnou filozofii designu: ‘Perfekt in Form und Funktion’. Neúnavně pracoval na vytvoření plně funkčních a přitom elegantních produktů.

moderní design

Vývoj designu a funkce

Každý náš spotřebič je vybaven inteligentními technologiemi a přizpůsobivým designem. Zaručují výjimečný výkon a výsledky. Objevíte, že jediným dotykem můžete změnit pohled na to, co je doma možné.

Design … je o tvorbě tvarů a forem, které souzní s charakterem předmětu a které zobrazují výhody nových technologií.

Peter Behrens

Architekt a umělecký poradce společnosti AEG

ZLEPŠUJTE SE S NÁMI

The Next Black

S cílem předvídat budoucí potřeby při praní prádla a přispět k zajištění udržitelnějšího oděvního průmyslu vytvořila společnost AEG dokument nejen o budoucnosti černé barvy „The Next Black“. Jedná se o 45minutový dokument, který odkrývá budoucnost odívání.
Shlédnout dokument

TASTEOLOGY

Tasteology je dokument, který rozebírá chuť ze zcela nového úhlu pohledu. Zajímala nás věda a zkušenosti a nikoliv pouze chutě a přísady. Doufáme, že vás v průběhu pěti dílů inspirujeme nejen v oblasti kuchyně.
Zjistit více

UDRŽITELNÉ VÝSLEDKY

Chceme měnit věci k lepšímu tím, že budeme nejlepší společností vyrábějící domácí spotřebiče na světě, a mít tak kladný vliv na každodenní lidské životy a naši planetu.

Naše cíle jsou ambiciózní. Snížení naší uhlíkové stopy o 50 % a zvýšení účinnosti materiálů pro nás představuje dvě důležité oblasti, ve kterých se chceme v blízké budoucnosti odlišit. Jde nám o pozitivní dopady na životní prostředí, z nichž ve výsledku budeme těžit všichni.

 • 1
  Lepší řešení

  Lepší řešení spočívají v poskytování produktů a služeb, které umožní zákazníkům žít lepší život, zatímco šetří energii, vodu a zdroje.

 • 2
  Lepší provoz

  Způsob, jakým v AEG pracujeme, nabízí našim zaměstnancům bezpečnější pracovní prostředí, etické zázemí a přátelské pracovní vztahy.

 • 3
  Lepší společnost

  Kdekoliv působíme, všude se snažíme posílit vliv zákazníků a dodavatelů. Podporujeme místní komunity.