NOVÁ DEFINICE LEPŠÍ BUDOUCNOSTI

Naše pokrokové inovace pomáhají vytvářet lepší budoucnost. V oblasti udržitelného rozvoje věříme spíše na činy než slova. Proto jsou naše cíle více než jen pouhá čísla. Naše cíle jsou pro nás důležitými milníky, které nás posouvají vpřed a naplňují uspokojením, že děláme něco užitečného pro svět, ve kterém žijeme.

Klimaticky neutrální do roku 2030

Naším posláním je stát se vaším partnerem první volby a poskytovat vám nejlepší inovativní řešení a možnosti ve svém oboru. Daří se nám to díky silným globálním značkám a specializovaným týmům odborníků, kteří rozumí trhu a prostředí, v němž působí.


Žena stojící na vrcholu hory

KLÍČOVÉ MILNÍKY OD ROKU 2015:

  • 50% text

    Polovina naší celkové spotřeby energie nyní pochází z obnovitelných zdrojů.

  • 71% text

    Provozní emise CO2 jsme snížili o 71 %.

  • 24% text

    Emise CO2 z primární dopravy jsme snížili o 24 %.

Úspěšně jsme také zavedli naši první, 100% „zelenou“ trasu. V oblasti Milána po ní zákazníkům dodáváme produkty nákladními elektromobily. S více než 34 000 ujetými kilometry jsme již ušetřili přes 21 tun CO2.

Jak to děláme

Zaměřujeme se na snížení naší ekologické stopy. Proto optimalizujeme využívání energie a dalších zdrojů v rámci celého provozu a přecházíme na obnovitelné zdroje energie.

Proč to děláme

Naším cílem je uplatnění nejmodernějších postupů v rámci provozu, které zároveň umožnují co nejefektivnější využívání dostupných zdrojů. To vše odráží naše hodnoty a to, co jako společnost symbolizujeme. Podílet se aktivně na udržitelné budoucnosti je důležité jak pro naše zaměstnance, tak pro spotřebitele.

+ 400 tun recyklovaných plastů použitých v roce 2020

Naší ambicí je směřovat více k recyklaci a systémům, které zajišťují maximální využití a zhodnocení zdrojů díky obnovitelným a opětovně použitelným materiálům. Proto jsme zvýšili procento recyklovaného plastu v našich spotřebičích a zároveň snížili spotřebu plastů z primárních zdrojů.

Jak to děláme

Postupně přecházíme k šetrnějšímu a efektivnějšímu využívání zdrojů, tzn. integrujeme recyklované materiály do našich produktových platforem, podporujeme recyklovatelnost, používáme udržitelnější obalová řešení, zvyšujeme dostupnost náhradních dílů pro opravy našich výrobků a vyvíjíme cirkulární obchodní řešení.

Proč to děláme

Zvýšením množství vysoce kvalitních recyklovaných materiálů v našich výrobcích můžeme zásadně přispět v boji proti změně klimatu. Získáváním oceli ze šrotu můžeme významně snížit naši uhlíkovou stopu z materiálů. Emise lze snížit také prodloužením životnosti našich výrobků.

Toho lze dosáhnout podporou více cirkulárních obchodních modelů nebo poskytováním poprodejních služeb, které v konečném důsledku lépe využívají zdroje.

Jak chutná budoucnost

Měníme zaběhnuté způsoby vaření. Naše inovace vám umožní pozvednout kulinářské dovednosti na vyšší úroveň a objevit nové chutě. S AEG dosáhnete vždy dokonalých výsledků – zdravě a úsporně.


Hostina se stolem plným zeleniny

Spokojte se pouze s čerstvostí

Chraňte potraviny s precizností. Zodpovědně. Naše chladničky jsou vyvinuty tak, aby chránily kvalitu potravin díky pokročilé regulaci teploty a vlhkosti a přihrádkám určeným přesně pro váš typ potravin. Můžete tak zachovat vitamíny, šťavnatost a minimalizovat plýtvání potravinami. Učiňte pozitivní kroky pro budoucnost tím, co jíte.

Zjistit více

Přidejte páru

Naše parní trouby dávkují přesné množství páry, aby se v potravinách uchovala chuť a vlhkost, stejně jako vitamíny i živiny. Vaření v páře nenarušuje texturu, takže zelenina je šťavnatější a chleba od předvčerejška opět jako čerstvý. Při vaření v páře proniká teplo do potravin hlouběji a rychleji, což může zkrátit dobu vaření až o 30 %.

Zjistit více

Přejděte k udržitelnosti

Intuitivní posuvné ovládání umožňuje nastavit délku – a udržitelnost – každého cyklu mytí nádobí. Takže máte-li dostatek času, můžete snadno prodloužit cyklus na ekonomičtější řešení.

Můžete tak pečovat o životní prostředí a zároveň si na míru přizpůsobit cykly mytí nádobí.

Zjistit více

Delší životnost oblečení

Vytváříme řešení, která mění zaběhnuté stereotypy v péči o oblečení. Díky inovativním a zodpovědným technologiím i novým zkušenostem můžete zapomenout na zastaralé zvyky a udržet své oblečení déle jako nové.


Muž stojící vedle pračky

Měkká voda, výrazné barvy

Technologie AEG SoftWater® čistí a změkčuje vodu tím, že z ní filtruje minerální látky, jako jsou vápník a hořčík.

Nejenže vám tak umožní snížit potřebnou teplotu pro praní a tím ušetřit energii, ale zabrání také blednutí barev, zachová tvar a měkkost oblečení. Vaše oblíbené kousky oblečení tak vydrží déle.

Zjistit více

Osvěžení párou

Díky technologii ProSteam® nemusíte své jemné prádlo hned prát, ale stačí ho před dalším nošením jen osvěžit párou. Napařování je šetrné k oděvům, šetří energii a spotřebuje až o 96 % méně vody. S funkcí PlusSteam® můžete navíc přidat napařování na konec pracího cyklu a snížit tak pomačkání až o třetinu.

Zjistit více

Přesně tolik, kolik potřebujete

Systém AEG AutoDose zváží vložené prádlo a automaticky dávkuje přesně tolik pracího prostředku, kolik je třeba. Díky této technologii bude oblečení chráněno před vyblednutím, sražením a předčasným opotřebením – nadměrná dávka pracího prostředku totiž urychluje poškození textilních vláken. Přesné dávkování znamená precizní péči.

Zjistit více