Průvodce nákupem

Najděte si perfektní odsavač par přesně podle svých představ

Vaření jídla na indukční varné desce AEG, zatímco odsavač par AEG odsává přebytečnou páru

DISKRÉTNÍ, NEBO VÝRAZNÝ? JE TO NA VÁS

Všechny naše odsavače par rychle a efektivně zbaví vaši kuchyň nepříjemných pachů. To mají společné. Rozdíly hledejte především v detailech a designu. Dáte přednost osobitému vzhledu komínového odsavače, který se stane dominantou vaší kuchyně, nebo výsuvnému modelu, který elegantně splyne s kuchyňskou linkou?

SVĚŽÍ VZDUCH I BEZ VAŠÍ POMOCI

Když máte plné ruce práce s přípravou svého mistrovského díla, naše bezdotykové odsavače se postarají o čisté a svěží prostředí ve vaší kuchyni. Chytrá funkce Hob2Hood reaguje okamžitě při prvním zasyčení na pánvi. Automaticky zapne a rozsvítí odsavač par a nastaví rychlost odsávání podle intenzity vaření. Výkonný motor pohltí páru a výpary, jakmile se objeví.

Vytvořte si v kuchyni dokonalou atmosféru

VYTVOŘTE DOKONALOU ATMOSFÉRU

Chuť. Vytříbenost. Kvalita. Vaření je zážitek. Vytvořte si klidnou, ničím nerušenou atmosféru pro vaše kulinářské umění díky technologii SilentTech. Vaši pracovní plochu osvítí měkké LED světlo, zatímco funkce Breeze po dokončení přípravy jídla nehlučně vyčistí vzduch a postará se o příjemnější prostředí.

Pánev na vaření mořských plodů

VÝKON, NA KTERÝ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT

Díky vysoce výkonným odsavačům par se můžete ihned po vaření těšit na čistý a svěží vzduch. Kvalitní filtrace zabraňuje usazování mastnoty uvnitř spotřebiče, proto se odsavač snadno čistí, a kuchyňské výpary mizí rychlostí blesku. Detail, který ucítíte každý den.

Vaření lososa na indukční varné desce při odsávání přebytečné páry odsavačem par
Nejširší nabídka

V široké nabídce spotřebičů si snadno vyberete ideální kombinaci s funkcí Hob2Hood.

Stylový odsavač par AEG

VAŠE KUCHYNĚ, VÁŠ STYL

Dopřejte si efektivní odsávání par s funkcí Hob2Hood v designu, který se vám líbí. Nabídka varných desek AEG propojených s odsavači par je nejširší na trhu. U nás si snadno vyberete ideální kombinaci funkcí a stylu, která se hodí právě do vaší kuchyně. Bez kompromisů na výkonu.

Filtry do digestoře AEG

VŠE O FILTRECH

Pro celoroční svěžest v kuchyni udržujte filtry odsavače par v dobrém stavu. Tukové filtry zachycují tukové a pevné částice a tím chrání ventilátor a odtahové potrubí před usazováním nečistot. Uhlíkové filtry eliminují pach a čistí vzduch. Některé odsavače mají filtry trvalé, ty lze čistit a znovu používat, zatímco jiné mají filtry jednorázové. V každém případě nezapomeňte filtry pravidelně čistit nebo vyměňovat.

STYLY

Odsavače par se vyrábějí v různých tvarech a velikostech a s odlišným způsobem instalace. Vyberte si mezi výraznými, klasickými nebo nenápadnými.

Ostrůvkové odsavače – Přirozená volba, pokud máte v kuchyni centrální ostrůvek. Instalují se ke stropu.

Komínové odsavače – Ať už vertikální, nebo komínové, tyto výrazné odsavače jsou dostupné v různých velikostech a úpravách. Instalují se na stěnu.

Tip: Než si vyberete konkrétní model, ověřte si doporučenou vzdálenost odsavače od varné desky.

CIRKULACE VZDUCHU

Máte vnější ventilační otvor?

Ano – Odsavače odvádějí vzduch pryč přes vnější ventilační otvor, přičemž průtok vzduchu ovlivňuje délka odsávacího potrubí, ohyby a druh použitého materiálu.

Ne – Odsavače s recirkulačním režimem nevyžadují vnější odvětrávání. Vzduch čistí přes sérii filtrů, které pohlcují kuchyňské výpary, a vracejí zpět do kuchyně.

Tip: Zapněte odsavač ještě před začátkem vaření, aby byl účinek cirkulace nebo odsávání efektivnější.

STYL VAŘENÍ

Pokud pravidelně vaříte aromatická jídla nebo máte velkou kuchyni, budete potřebovat výkonnější odsavač par. Nejen kvůli zápachu, ale i kvůli mastnotě, která se může srážet na okolních površích a špinit okolní stěny nebo nábytek.

VÝKON

Při výběru odsavače je dobré zjistit minimální a maximální výkon odsávání. Postupujte podle následujících výpočtů:

1. Změřte délku, šířku a výšku vaší kuchyně

2. Spočítejte objem = délka x šířka x výška

3. Objem x 6 = minimální rychlost odsávání (6 výměn vzduchu za hodinu pro lehké vaření)

4. Objem x 12 = maximální rychlost odsávání (12 výměn vzduchu za hodinu pro smažení na oleji)

Doporučuje se rychlost mezi 8 a 12.

ÚROVEŇ HLUKU

Pro klidné prostředí při vaření zvolte odsavač s nižší hodnotou decibelů (dB). Odsavače AEG se pohybují v rozmezí 40 až 70 dB. Pro vaši představu, šepot je přibližně 40 dB a běžný hovor dosahuje 60 až 70 dB.

Hlučnost odsavače ovlivňuje také konstrukce odtahového potrubí. Minimalizujte počet ohybů a průřezů a zvolte materiály snižující hlučnost.

FILTRY A ČIŠTĚNÍ

Všechny odsavače par jsou vybaveny tukovým filtrem, který zachycuje tukové a mechanické částice ze vzduchu. Tukové filtry je třeba pravidelně vyměňovat (jednorázové filtry) nebo čistit (filtry pro opakované použití). Trvalé kovové tukové filtry lze namočit a čistit ručně nebo v myčce nádobí při intenzivním programu na 60–70 °C.

U recirkulačních odsavačů par by se měly aktivní uhlíkové filtry, které odstraňují pachy, čistit nebo vyměňovat přibližně každé čtyři měsíce. Některé uhlíkové filtry jsou omyvatelné.

VYBERTE SI SVŮJ SPOTŘEBIČ

Odsavače par AEG v sobě spojují výkonné odsávání, tichou účinnost a oceňovaný design. Najděte si takový, který bude vyhovovat vašim potřebám a vkusu.

Objevte naše odsavače par