PRŮVODCE PŘI KOUPI

Najděte si perfektní myčku

Prostor a umístění

V první řadě si změřte prostor vyhrazený na myčku, aby vybraný model perfektně zapadl do vaší kuchyně.

Šířka 60 cm a více: optimální prostor pro model standardní velikosti, který vám poskytne maximální kapacitu naplnění.

Šířka 45–60 cm: dostatek prostoru pro úzkou myčku, která se postará o zářivě čisté nádobí ve štíhlejším provedení.

Typy myček

Plně integrovatelné myčky jsou zcela ukryté za dekorativními dvířky v kuchyňské lince, takže beze stopy splynou s kuchyňským designem.

Vestavné myčky také ladí s designem kuchyně, prozrazuje je jen viditelný ovládací panel.

Volně stojící myčky jsou ideální, pokud si nepotrpíte na konzistentní design v kuchyni, protože nejsou zabudované v kuchyňské lince.

Objem

Kapacita myčky se obvykle uvádí jako počet standardních sad nádobí, které myčka dokáže umýt. Jedna sada nádobí obsahuje kuchyňské nádobí potřebné k servírování tříchodového jídla a následně i kávy.

12–15 sad nádobí: model vhodný pro velké rodiny a do domácností, kde jsou vítáni hosté v hojném počtu.

9 sad nádobí: kapacita úzkých modelů myček vhodná pro páry nebo do domácnosti s menší kuchyní.

Mycí programy

Pro choulostivé nádobí: moderním myčkám nádobí můžete bez problémů svěřit péči o své cenné sklo. Hledejte řešení, která zajišťují stabilní umístění a ochranu sklenic, jako jsou měkké hroty SoftSpikes a příchytky na vínové sklenice SoftGrip.

Na hrnce a pánve: na čištění odolných nečistot z hrnců a pánví je ideální model vybaven intenzivním programem s teplotou 70 °C, který zajistí ultra čisté, hygienicky umyté nádobí za méně než 90 minut.

Smíšené náplně: některé myčky umožňují mýt naráz intenzivně i jemně v rámci jednoho cyklu. V dolním koši se důkladně umyjí špinavé hrnce a pánve intenzivně a s vyšší teplotou, zatímco v horním koši se šetrně vyčistí porcelán a sklo.

Komfort

K dispozici máte také rozmanité praktické funkce, které vám zpříjemní a zjednoduší používání myčky:

ComfortLift®: elegantní a šikovné vkládání a vyjímání nádobí. Mechanismus ComfortLift®, mimochodem první svého druhu, vám umožní zvednout dolní koš na nádobí do praktičtější polohy a zpříjemní vám vkládání a vyjímání nádobí.

Odložený start: myčka s funkcí odloženého startu umožňuje nastavit dobu spuštění programu tak, aby to vyhovovalo vašemu harmonogramu.

30minutový rychlý program: nádobí umyté už za 30 minut, takže už se nemusíte obávat, že během oslavy mezi jednotlivými chody budete postrádat čisté talíře.

Vyberte si spotřebič

Od praktických výkonných myček v tradičních velikostech až po spotřebiče s revolučními funkcemi. Electrolux má pro vás určitě tu ideální myčku.

PROHLÉDNĚTE SI MYČKY