PRŮVODCE PŘI KOUPI PRAČKY

NAJDĚTE SI IDEÁLNÍ PRAČKU S NAŠÍM PRŮVODCEM PŘI KOUPI

ROZMĚRY PRAČKY

Využijte plně naší nabídky a vyberte pračku dle rozměrů, které odpovídají místu, kde pračku plánujete instalovat. Hloubka modelových řad:


Tip: Pokud máte v domácnosti méně místa, možná by vám vyhovovala pračka kombinovaná se sušičkou 2 v 1. Jestliže chcete umístit na pračku sušičku, pamatujte na to, že si musíte vybrat předem plněný model. Prohlédněte si také naši montážní soupravu AEG pro věžovou sestavu pračky a sušičky.

KAPACITA PRAČKY

Parametry, které jsou důležité při výběru nové pračky

 • počet členů v domácnosti,
 • jak často perete?
 • pokud perete objemné prádlo jako přikrývky a závěsy, zvolte pračku s větším bubnem tzn. s větší kapacitou prádla, a výběr jsou modely s kapacitou bubnu 6,5; 7; 8; 9 a 10 kg.

Všechny pračky AEG jsou vybaveny technologií ProSense, která využívá senzory hmotnosti, detekuje množství prádla a automaticky přizpůsobuje spotřebu vody a energie podle aktuální dávky prádla. ProSense tak šetří váš čas i peníze a současně se postará o správné ošetření oblečení.

NOVÉ IKONY VÝKONU PRAČEK

A) Nový QR kód. Naskenujte pomocí chytrého telefonu

B) Třída energetické účinnosti

C) Vážená spotřeba energie na 100 cyklů

D) Jmenovitá kapacita programu Eco

E) Třída účinnosti odstředění

F) Doba trvání programu Eco

G) Vážená spotřeba vody na cyklus

H) Emise hluku šířeného vzduchem

TICHÉ PRACÍ CYKLY

Chodíte se dívat na pračku a kontrolujete, zda skutečně pere? Ano, s pračkou AEG to budete skutečně dělat. Skupina praček, které nabízí hlučnost již od 47 decibelů, je stále početnější. Jejich provoz neomezuje vaši domácnost a tiše pracují, když právě relaxujete nebo si užíváte čas s rodinou.

Motory, které jsou montované do našich praček nabízejí nejen nižší hlučnost ale i nižší spotřebu el. energie. Nová technologie a spolehlivost nám dovoluje nabízet prodlouženou záruku na invertorové motory v délce 10 let a doživotní záruku na ÖKOinvertorové motory.

 

RYCHLÉ PROGRAMY

Spěcháte, potřebujete stihnout spoustu domácích aktivit a ještě vyprat. Pračky AEG mají několik možností jak zajistit, abyste vše stihli. Délku praní přizpůsobíte vašim časovým podmínkám. U vybraných modelů nabízíme následující krátké programy:

 • 20 minut – program je určen pro 3 kg prádla, které není příliš zašpiněné a prádlo potřebujete jen „přemáchnout“ a máte ho brzy k dispozici. Program ideálně využijete na krátce nošené košile a obzvláště jej uvítáte v okamžiku, když balíte na služební cestu a potřebujete rychle vyprat.
 • ÖKOPower – celková délka programu je 59 minut, má vynikající účinnost a zcela spolehlivě zvládá vyprat větší objemy prádla. Ideálně využijete v okamžiku, kdy se vám vrátí školáci domů a je třeba vyprat dresy na sportovní utkání, zapomenuté kalhoty na další školní den anebo jste o víkendu měli spoustu jiných aktivit.
 • MYWash – 49 minut využijete u vybraných modelů praček, které nabízejí tento rychlý program.
 • Time Save - (Úspora času) umožňuje vyprat prádlo za mnohem kratší čas. A díky funkci Eco se prádlo vypere s nižšími požadavky na energii. Výsledkem je čisté, dokonale vyprané a voňavé prádlo, ekonomický provoz a menší dopady na životní prostředí.

 

PRAČKY A SUŠIČKY, KTERÉ VÁM DAJÍ ZPRÁVU, JAKMILE DOKONČÍ SVOU PRÁCI

Užívejte dne, není třeba kontrolovat pračku nebo sušičku, abyste prádlo vyndali a dali prát další várku. Modely, které jsou vybaveny Wifi modulem, jednoduše ovládáte mobilním telefonem a pračka nebo sušička o sobě dá vždy vědět, jakmile ukončí praní nebo sušení, notifikací v aplikaci telefonu.

Aplikace MY AEG Care je určena pro pračky a sušičky, které umožňují pohodlné a komfortní ovládání prostřednictvím mobilní aplikace pro smartphony s operačním systémem Android nebo iOS.

 • Aplikaci jednoduše nainstalujete z Google play nebo App store,
 • využijte širokou nabídku programů,
 • prostřednictvím domácí Wifi sítě připojíte pračku nebo sušičku k mobilní aplikaci,
 • aplikace umožňuje využít celou řadu programů a nastavení, které zajistí dokonalé praní nebo sušení. Modely BLACKEDITION navíc komunikují mezi sebou, mají dokonalé výsledky praní a sušení a dají o sobě vědět ve správnou dobu.

Stránka konektivity

JEDINEČNÉ SAMOSTATNĚ, DOKONALÉ SPOLU

Sladěná pračka se sušičkou do nejmenších detailů:

 • moderní design,
 • tmavý nerezový zásobník na prací prostředky a kondenzát,
 • bílé ukazatele LED a masivní otočný ovladač,
 • vestavný Wifi modul,
 • ergonomická dvířka pro komfortní naložení a vyložení.

 

Ve stejném čase sušíte 9 kg a perete 9 kg prádla.

Využijte nejmodernější technologie, s aplikací v mobilním telefonu a domácí Wifi sítí. Pračka a sušička komunikuje s vámi i mezi sebou a přináší vám kvalitu do každodenního života v podobě skvěle vypraného a do měkka usušeného prádla.

Instalace:

PRAČKY S PARNÍ FUNKCÍ

Jedinečná funkce parních praček s technologií ProSteam® vám umožní ještě lepší výsledky praní a ušetří čas, který jinak trávíte se žehličkou v ruce.

 • Pára plus – funkce umožňuje na konci programu zařadit parní fázi, která změkčí vlákna, narovná je a snižuje pomačkání až o třetinu. Funkci oceníte nejen v případě, že perete velké množství košil, ale i v případě, že nechcete trávit večery u žehlicího prkna.
 • Samostatný parní program – velký a užitečný pomocník v mnoha případech, kdy prádlo není špinavé, nepotřebuje prát, ale pouze jej potřebujete osvěžit. Rychlý program (20-25 min.) prádlo šetrně napaří, změkčí, narovná vlákna a prádlo osvěží. Prádlo vyndáte z pračky, necháte 10 minut „vydýchat“ a je připravené k nošení.

 

CERTIFIKÁTY

Certifikát Woolmark je symbol, který uděluje společnost Woolmark pouze výrobkům dostatečně jemným pro ošetřování vlny. Můžete se spolehnout, že naše pračky jsou dostatečně jemné na praní vlny i mimořádně jemných kousků prádla.

Pračky AEG ÖKOMix jsou navíc certifikované* značkami Ariel a Lenor. Znamená to, že zajišťují optimální účinnost čištění prádla a vynikající distribuci aviváže a poskytnou vašemu oblečení tu nejlepší péči. Každé vlákno se správně vyčistí a ošetří, takže oblečení bude vypadat i působit déle jako nové.

Ochránce malých černých šatů

Představte si pračku, na níž se můžete spolehnout, že vaše barevné oděvy udrží zářivé a černé oděvy zase stejně černé, jako v den, kdy jste je koupili. Žádné kompromisy, na kvalitě praní záleží! Představte si pračku, která pere pokaždé do hloubky vlákna a dosahuje perfektních výsledků. Pračka, která nijak neubírá na výkonu a všechny úkony jsou ve jménu péče o vaše prádlo. Pouze technologie SoftWater od AEG čistí a změkčuje vodu a poskytuje 60stupňový čistící výkon při pouhých 30 °C. Zachová barvy, tvary i kvalitu každého oděvu. S každým dalším cyklem je něčím víc než jen pračkou, je to ochránce vašeho šatníku.

Přečtěte si více
 • Ikona kapky vody
  Technologie SoftWater

  Čistí a změkčuje vodu, aby udržela barvy, tvary i kvalitu oděvů.

 • Ikona trička
  Technologie ÖKOMix

  Unikátní technologie předmíchání pracího prostředku, aviváže a vody tak, aby se dostalo péče každému vláknu.

 • Ikona oblaku
  Technologie ProSteam®

  O třetinu méně záhybů a rychlé osvěžení oděvů.

Žádné blednutí ani po opakovaném praní*

 Pokročilá technologie SoftWater značky AEG:

 • čistí a změkčuje vodu ještě před tím, než se dostane do bubnu,
 • zvyšuje účinnost pracích prostředků díky jejich vyšší rozpustnosti,
 • stejného účinku praní lze dosáhnout při 30 °C namísto 60 °C,
 • technologie SoftWater šetří energii, vaši peněženku a udržuje barevnost prádla ve skvělé kondici po dlouhou dobu.

*Testování udržení barvy bylo provedeno na černém polyesteru po 50 pracích cyklech na 30 stupňů.

O třetinu snižuje množství záhybů*

Jedinečná funkce parních praček s technologií ProSteam® vám umožní ještě lepší výsledky praní a ušetří čas, který jinak trávíte se žehličkou v ruce.

 • Pára plus – funkce umožňuje na konci programu zařadit parní fázi, která změkčí vlákna, narovná je a snižuje pomačkání až o třetinu. Funkci oceníte nejen v případě, že perete velké množství košil.
 • Samostatný parní program – velký a užitečný pomocník v mnoha případech, kdy prádlo není špinavé, nepotřebuje prát, ale pouze jej potřebujete osvěžit. Rychlý program (20-25 min) prádlo šetrně napaří, změkčí, narovná vlákna a prádlo „refrešuje“. Prádlo vydáte z pračky, necháte 10 min. vydýchat a je připravené k nošení.

 

 

 

 

Barvy milují sůl

Aniž by přišla do přímého kontaktu s oděvy, sůl aktivuje filtr pro výměnu iontů, který změkčí vodu a odstraní z ní tvrdé minerály a nečistoty. Barvy si tak po praní zachovají svou intenzitu a černá nevybledne v šedou – dlouhodobě dosahujte dokonalých výsledků!

Představujeme obránce vašeho každodenního šatníku

Perfektní výsledky praní získáte s programem ÖKOPower již za méně než hodinu. Program je optimalizován pro každodenní péči o vaše oblíbené kousky, směsné prádlo pečlivě vypere za pouhých 59 minut. Efektivní praní i za nízkých teplot umožňuje naše unikátní technologie ÖKOMix, která předmíchá prací prostředek nebo aviváž s vodou dříve, než se setká s prádlem. Toto přechmíchání zajistí včasné rozpuštění pracího prášku a jeho vyšší účinnost.

 • Logo hodin a trička
  Program ÖKOPower

  Mimořádné výsledky praní při 30 °C za méně než hodinu.

 • Logo trička
  Technologie ÖKOMix

  Unikátní technologie předmíchání pracího prostředku, aviváže a vody tak, aby se dostalo péče každému vláknu.

 • Ikona tří triček
  Technologie ProSense®

  Automaticky přizpůsobí spotřebu vody, energií a délku praní podle objemu prádla.

Důkladná peče rychleji s programem ÖKOPower

ÖKOPower je program pro každodenní praní, připraven dle požadavků našich zákazníků, program, který vám poskytuje vše, co potřebujete. Mějte své prádlo vyprané za pouhých 59 minut se skvělými výsledky a nižší spotřebou energie. Ideální program pro každodenní použití, bez kompromisu zaměřen na výkon, účinnost a výborné výsledky, které byste nečekali. Program ÖKOPower poskytuje důkladnou péči rychleji a efektivně.

Technologie ÖKOMix pro ochranu vláken

Díky technologii ÖKOMix se každá kapka aviváže či pracího prostředku promíchá s vodou, rozpustí se a aktivuje ještě předtím, než vůbec dorazí do bubnu. Je to první technologie pro pračky, která zcela rovnoměrně rozptýlí prací prostředky a aviváž, a tak zajistí čistotu a péči pro každé vlákno. Technologie ÖKOMix zvyšuje efektivitu praní a účinnost pracího prostředku při nižších dávkách a zkracuje prací cyklus přesně tak, jak potřebujete.

Až 2x

Užijte si až 2x vyšší účinnost aviváže s unikátní pračkou AEG série 8000.*

*Komparativní test byl proveden s jednou dávkou aviváže v pračce AEG versus dvě vyprání s aviváží v běžné pračce.

PŘEDSTAVUJEME OCHRÁNCE ELEGANTNÍCH KOŠIL

Udržet si svůj profesionální vzhled každý den by mělo být snadné. Pračky AEG série 7000 udrží vaše košile dokonale elegantní i při minimu žehlení.

Technologie ProSteam® vám umožní na konci pracího cyklu využít sílu páry nebo použít samostatný parní program pro osvěžení oblečení, aniž by jej bylo nutno prát. Ušetří vám tak nejen čas, ale i nutnost čištění na sucho. Méně žehlení znamená menší opotřebení vláken a ty si tak déle udrží svůj vzhled i kvalitu.

Udržuje vaše oblečení dokonalé každý den.

 • Ikona oblaku
  Technologie ProSteam®

  O třetinu méně záhybů a rychlé osvěžení oděvů.

 • Ikona tří triček
  Technologie ProSense®

  Automaticky přizpůsobí spotřebu vody, energií a délku praní podle objemu prádla.

 • Ikona trička se znaménkem plus
  Funkce SoftPlus

  Zlepšuje rozptýlení aviváže, čímž chrání oblečení a dodává mu jemnost.

MĚJTE VÍCE ČASU PRO SEBE, ŽEHLETE MÉNĚ

Funkce Pára plus zvyšuje péči o vaše prádlo, narovná vlákna a snižuje pomačkání oděvů až o 30 %. Díky této funkci ušetříte čas a pokud musíte prádlo žehlit, je to jen okamžik.

Osvěžte své prádlo 30 minut před odchodem do práce, divadla nebo na večeři. Parní program je skvělým pomocníkem v okamžiku, kdy je prádlo již nošené nebo pomačkané z tašky a je třeba jej osvěžit. Výsledek? Výborný! Vyndáte z pračky, protřepete, necháte „vydýchat“ a můžete vyrazit.

Funkce Pára plus

Nové a vylepšené řešení napařování vám umožňuje na konci pracího cyklu přidat páru. Pro méně záhybů a méně žehlení.

A: Tradiční řešení napařování (vyprání, vysušení a nakonec napaření)
B: Nové řešení napařování (praní i napařování naráz)

Seznamte se s ochráncem vašich klasických kousků

Kvalitní oblečení je tu od toho, abychom jej nosili. Kousky pro každý den ovšem vyžadují péči, aby svou kvalitu neztratily. Pračky AEG série 6000 pečlivě změří každou dávku prádla, aby pro něj každý cyklus nastavily na míru a vypočítaly přesně takovou spotřebu vody a energie, jaká je potřeba.

Dvojnásobně efektivní péče

Technologie ProSense® přizpůsobuje spotřebu vody a energie i dobu praní podle várky prádla, ať už jde o jediné tričko nebo prádlo za celý týden. Optimální spotřebu vody a energie umožňují speciální a citlivé senzory, které inteligentně ovládají nastavení cyklu a starají se o to, aby se vaše prádlo pralo pouze po nezbytně dlouhou dobu. To zajišťuje, že textilie trpí menším opotřebením a déle si udržují barvu a texturu.

S technologií ProSense® získáte:

Pračky série 6000 se zaměřuje na:

 • úsporu spotřeby vody,
 • optimální délku pracího cyklu,
 • skvělé výsledky praní,
 • šetrné zacházení s vašimi oděvy!