PRŮVODCE PŘI KOUPI PRAČKY

NAJDĚTE SI IDEÁLNÍ PRAČKU S NAŠÍM PRŮVODCEM PŘI KOUPI

ROZMĚRY PRAČKY

Ať už potřebujete volně stojící nebo vestavný model, předem se ujistěte, že perfektně zapadne. Nejprve si proto poměřte prostor, který máte k dispozici:

hloubka více než 48 cm: doporučujeme hluboké předem plněné pračky
hloubka méně než 48 cm: do tohoto prostoru se hodí úzký předem plněný spotřebič
šířka 45–40 cm: podívejte se po vrchem plněné pračce


Tip: Pokud máte v domácnosti méně místa, možná by vám vyhovovala pračka kombinovaná se sušičkou 2 v 1. Jestliže chcete umístit na pračku sušičku, pamatujte na to, že si musíte vybrat předem plněný model. Prohlédněte si také naši montážní soupravu AEG pro věžovou sestavu pračky a sušičky.

KAPACITA PRAČKY

Při výběru optimální kapacity pračky je třeba vzít v úvahu následující aspekty:

Počet lidí v domácnosti: velká rodina nebo jednotlivec
Zvyky: kolikrát týdně perete?
Typ a velikost prádla: například ložní prádlo, přikrývky a závěsy vyžadují větší buben, a tedy větší kapacitu pračky.

Všechny pračky AEG jsou vybaveny technologií ProSense, která využívá senzory hmotnosti prádla a automaticky přizpůsobuje spotřebu vody a energie podle aktuální dávky prádla. Šetří tak váš čas i peníze a současně se postarají o správné ošetření oblečení.

ÚČINNÁ A ZÁROVEŇ ÚSPORNÁ PRAČKA

Každá pračka AEG je navržena tak, aby poskytovala oděvům vynikající péči a zároveň v maximální možné míře šetřila vodu a energii. Kombinuje vysokou účinnost praní, jemný individuální přístup k prádlu a úsporný provoz. Pračky AEG jsou zařazeny ve špičkových energetických třídách od A+++ po A+++ –75 %. To znamená, že ty nejúspornější modely pracují až o 75 % efektivněji, než si to vyžaduje limit pro energetickou třídu A+++.

K mimořádně energeticky efektivnímu provozu přispívají i moderní technologie, například invertorový motor, funkce ECO praní a technologie ProSense.

RYCHLÁ A TICHÁ ZÁROVEŇ

There are two additional things to consider when choosing a washing machine: 

TICHÉ PRACÍ CYKLY

Naše pračky umějí prát při hlučnosti jen 47 decibelů. Dopřejte si klidnou atmosféru v domácnosti i během praní prádla.

RYCHLÉ PROGRAMY

Pokud zvolíte krátký program, menší množství prádla (do 3 kg) pračka vypere už za 20 minut. Větší objemy rychle vypere program OKOPower (k dispozici pouze u vybraných modelů). Program OKOPower vypere oblečení již za 59 minut a při vynikající účinnosti. Další krátký program, MYWash, trvá dokonce jen 49 minut.

INTELIGENTNÍ PRAČKA

Prostřednictvím aplikace My AEG Care si můžete pračku a sušičku připojit k smartphonu a ovládat je rychle a komfortně na dálku. Stačí otevřít aplikaci a zadat teplotu praní, typ tkaniny a barvu prádla. Aplikace vám navrhne na míru šitý program, který jednoduše odešlete do spotřebiče. Individuální péče o prádlo přímo z vašeho smartphonu.

Stránka konektivity

SLADĚNÁ PRAČKA A SUŠIČKA

Modely praček a sušiček jsou perfektně sladěné, abyste jednoduše našli ke každé ideální protějšek a vytvořili tak skvělý pár. Navíc je můžete nainstalovat na sebe nebo umístit vedle sebe, abyste optimálně využili prostor ve své domácnosti.

Two Machines

PRAČKY S PARNÍ FUNKCÍ

Pokud se vyhýbáte žehličce a chcete mít oblečení vyhlazené a jemné, zvolte parní program. Pračky AEG s technologií ProSteam® jsou vybaveny doplňkovou funkcí PlusSteam, která umožňuje zařadit parní fázi na konec pracího cyklu, a snížit tak pomačkání prádla až o třetinu. Nebo můžete použít samostatný parní cyklus jako rychlý a jednoduchý způsob, jak osvěžit zmačkané oblečení.

CERTIFIKÁTY

Certifikát Woolmark je symbol, který uděluje společnost Woolmark pouze výrobkům dostatečně jemným pro ošetřování vlny. Můžete se spolehnout, že naše pračky jsou dostatečně jemné na praní vlny i mimořádně jemných kousků prádla.

Pračky AEG ÖKOMix jsou navíc certifikované* značkami Ariel a Lenor. Znamená to, že zajišťují optimální účinnost čištění prádla a vynikající distribuci aviváže a poskytnou vašemu oblečení tu nejlepší péči. Každé vlákno se správně vyčistí a ošetří, takže oblečení bude vypadat i působit déle jako nové.


Strážce malých černých šatů

Představte si pračku, na niž se můžete spolehnout, že vaše barevné oděvy udrží zářivé a černé oděvy zase stejně černé, jako v den, kdy jste je koupili. To vše bez kompromisu na kvalitě praní. Představte si pračku, která pere hluboce. Důkladně. Pokaždé. Která nijak neubírá na výkonu ve jménu péče. Pouze SoftWater Technology od AEG čistí a změkčuje vodu a poskytuje 60stupňový čistící výkon při pouhých 30 stupních. Zachová barvy, tvary i kvalitu každého oděvu. S každým dalším cyklem. Je něčím víc než jen pračkou. Je to strážce vašich šatů.

 • Ikona kapky vody
  Technologie SoftWater

  Čistí a změkčuje vodu, aby udržela barvy, tvary i kvalitu oděvů.

 • Ikona trička
  Technologie ÖKOMix

  Unikátní technologie předmíchání pracího prostředku, aviváže a vody tak, aby se dostalo péče každému vláknu.

 • Ikona oblaku
  Technologie ProSteam®

  O třetinu méně záhybů a rychlé osvěžení oděvů.

Žádné blednutí ani po opakovaném praní*

Měkčí voda je k oděvům šetrnější. Naše pokročilá technologie SoftWater čistí a změkčuje vodu ještě předtím, než se dostane do bubnu, díky čemuž prací prostředky fungují účinněji i při nižších teplotách – stejného účinku jako při praní na 60 °C nyní dosáhnete při pouhých 30 °C. Barvy si tak po praní zachovají svou intenzitu a černá nevybledne v šedou.

*Testování udržení barvy bylo provedeno na černém polyesteru po 50 pracích cyklech na 30 stupňů.

O třetinu snižuje množství záhybů*

Technologie ProSteam® snižuje množství záhybů o celou třetinu a minimalizuje nutnost žehlení. Vaše oblečení je rychle osvěženo, aniž by muselo projít celým pracím procesem, což jej chrání před sepráním a opotřebením.

Barvy milují sůl

Aniž by přišla do přímého kontaktu s oděvy, sůl aktivuje filtr pro výměnu iontů, který změkčí vodu a odstraní z ní tvrdé minerály a nečistoty. Barvy si tak po praní zachovají svou intenzitu a černá nevybledne v šedou.


Představujeme obránce vašeho každodenního šatníku

Perfektní výsledky praní získáte s programem ÖKOPower již za méně než hodinu. Program je optimalizován pro každodenní péči o vaše oblíbené kousky, směsné prádlo pečlivě vypere za pouhých 59 minut. Efektivní praní i za nízkých teplot umožňuje naše unikátní technologie předmíchání pracího prostředku, aviváže a vody. Pro mimořádnou péči s menší spotřebou energií.

 • Logo hodin a trička
  Program ÖKOPower

  Mimořádné výsledky praní při 30 °C za méně než hodinu.

 • Logo trička
  Technologie ÖKOMix

  Unikátní technologie předmíchání pracího prostředku, aviváže a vody tak, aby se dostalo péče každému vláknu.

 • Ikona tří triček
  Technologie ProSense®

  Automaticky přizpůsobí spotřebu vody, energií a délku praní podle objemu prádla.

Důkladná peče rychleji s programem ÖKOPower

ÖKOPower je program pro každodenní praní, který vám poskytuje vše, co potřebujete. Mějte své prádlo vyprané za pouhých 59 minut, ovšem se skvělými výsledky a nižší spotřebou energií. Je to ideální program pro každodenní použití, bez kompromisu na výkon či udržitelnost. Důkladná péče rychleji.

Technologie ÖKOMix pro ochranu vláken

Díky technologii ÖKOMix se každá kapka aviváže či pracího prostředku promíchá s vodou, rozpustí se a aktivuje ještě předtím, než vůbec dorazí do bubnu. Je to první technologie pro pračky, která zcela rovnoměrně rozptýlí prací prostředky a aviváž, a tak zajistí čistotu a péči pro každé vlákno.

Až 2x

Užijte si až 2x vyšší účinnost aviváže s unikátní pračkou AEG série 8000.*

*Komparativní test byl proveden s jednou dávkou aviváže v pračce AEG versus dvě vyprání s aviváží v běžné pračce.


Představujeme ochránce elegantní košile

Udržet si svůj profesionální vzhled každý den by mělo být snadné. Pračky AEG série 7000 udrží vaše košile dokonale elegantní i při minimu žehlení.

Technologie ProSteam® vám umožní na konci pracího cyklu využít sílu páry nebo použít samostatný parní program pro osvěžení oblečení, aniž by jej bylo nutno prát. Ušetří vám tak nejen čas, ale i nutnost čištění na sucho. Méně žehlení znamená menší opotřebení vláken a ty si tak déle udrží svůj vzhled i kvalitu.

Udržuje vaše oblečení dokonalé. Každý den.

 • Ikona oblaku
  Technologie ProSteam®

  O třetinu méně záhybů a rychlé osvěžení oděvů.

 • Ikona tří triček
  Technologie ProSense®

  Automaticky přizpůsobí spotřebu vody, energií a délku praní podle objemu prádla.

 • Ikona trička se znaménkem plus
  Funkce SoftPlus

  Zlepšuje rozptýlení aviváže, čímž chrání oblečení a dodává mu jemnost.

O třetinu méně záhybů

Použití funkce PlusSteam® na konci pracího cyklu snižuje pomačkání oděvů až o 30 %. Samostatným parním programem rovněž můžete osvěžit své oblečení a zbavit jej tak nechtěných pachů. To vše znamená méně žehlení, méně čištění na sucho, méně opotřebení vláken. Perfektní výsledky za zlomek obvyklého úsilí.

Funkce PlusSteam

Nové a vylepšené řešení napařování vám umožňuje na konci pracího cyklu přidat páru. Pro méně záhybů a méně žehlení.

A: Tradiční řešení napařování (vyprání, vysušení a nakonec napaření)
B: Nové řešení napařování (praní i napařování naráz)


Seznamte se s ochráncem vašich klasických kousků

Kvalitní oblečení je tu od toho, abychom jej nosili. Kousky pro každý den ovšem vyžadují péči, aby svou kvalitu neztratily. Pračky AEG série 6000 pečlivě změří každou dávku prádla, aby pro něj každý cyklus nastavily na míru a vypočítaly přesně takovou spotřebu vody a energie, jaká je potřeba.

 • Ikona tří triček
  Technologie ProSense®

  Automaticky přizpůsobí spotřebu vody, energií a délku praní podle objemu prádla.

 • Ikona trička se znaménkem plus
  Funkce SoftPlus

  Zlepšuje rozptýlení aviváže, čímž chrání oblečení a dodává mu jemnost.

 • Ikona dvou vodovodních kohoutků
  Teplá i studená přípojka

  Ušetřete až 50 % energie použitím přípojky nebo zásobní teplé vody.

  Funkce se mohou lišit podle modelu.

Dvojnásobně efektivní péče

Technologie ProSense® přizpůsobuje spotřebu vody a energie i dobu praní podle dávky prádla, ať už jde o jediné tričko, nebo prádlo za celý týden. Umožňují to specifické senzory, které inteligentně ovládají nastavení cyklu a starají se o to, aby se vaše prádlo pralo pouze po přesně potřebnou dobu. To zajišťuje, že textilie trpí menším opotřebením a déle si udržují barvu a texturu.

S technologií ProSense® získáte:

Rychlejší detekci objemu – Rychle přizpůsobí prací cyklus po startu programu.

Vyšší přesnost – Optimalizuje prací cyklus na základě typu textilu detekcí objemu prádla a změří absorpci vody.

Větší flexibilita – Prací cyklus přizpůsobí i těm nejmenším dávkám (1–2 kilogramy).