Buying guides

NAJDĚTE SI IDEÁLNÍ VARNOU DESKU

Typ

Indukční varná deska vám umožní maximálně rozvíjet vaše kulinářské schopnosti. Indukční varné desky se rychle zahřívají a promptně reagují na vaše pokyny. Sebevědomě se tak můžete pustit i do receptů a technik, při kterých je nezbytné přesně dodržovat správnou teplotu.

Plyn je oblíbenou volbou domácích i profesionálních šéfkuchařů. Plynové hořáky se snadno ovládají a můžete je používat s různými typy varných nádob. Nová generace vysokorychlostních hořáků Electrolux vám umožní vařit až o 20 % rychleji ve srovnání se standardními hořáky.

Osvědčený elektrický systém ohřevu obsahuje sálavé topné těleso umístěné pod odolným a hladkým sklokeramickým povrchem, proto jsou elektrické varné desky elegantní a snadno se čistí.

Prostor

Varnou desku si vybírejte podle toho, kolik prostoru na pracovní desce máte k dispozici.

30–36 cm: varné desky s touto šířkou nabízejí 1 nebo 2 varné zóny, jsou ideální do kompaktních domácností nebo menších kuchyní.
60 cm: toto je ta nejběžnější šířka varné desky, která vyhovuje většině domácností a obsahuje 3 nebo 4 varné zóny.
70, 75, 80 nebo 90 cm: ideální šířka pro početnější rodinu, pro vášnivé hostitele nebo nadšence gastronomie a kuchařského umění. Tyto varné desky umožňují vařit až na 6 varných zónách. Varné desky o této velikosti často nabízejí flexibilní varné zóny.

Profi tip: Pokud si chcete pořídit některou z našich varných desek, vaše pracovní deska musí mít tloušťku alespoň 25 až 30 mm.

PŘÍPRAVA POKRMŮ

Před výběrem varné desky popřemýšlejte o způsobech přípravy pokrmů, které upřednostňujete. Zde je několik příkladů.

Rychlé recepty, jako jsou těstovinové pokrmy, rychle smažené minutky apod. – měli byste se poohlédnout po varné desce s rychlým ohřevem. Vyberte si indukční varnou desku s funkcí intenzivního zvýšení výkonu, abyste vaření urychlili. Některé plynové varné desky jsou vybaveny výkonným hořákem wok, s kterým dosáhnete vynikajících výsledků při přípravě rychle smažených jídel pro celou rodinu.

Pokročilé techniky, jako topení, vodní lázeň, parní příprava apod. – indukční varná deska vám zajistí precizní ovládání teploty, abyste se mohli bez zaváhání pustit i do náročnějších technik. Indukce vám okamžitě poskytne intenzivní teplo a promění studený pokrm na horký. Nebo všechno teplo rychle odebere. Přesně podle vašich pokynů.

Pokud rádi vaříte dušené pokrmy nebo husté polévky a jiná jídla ve větších objemech, poohlédněte se po plynové nebo elektrické varné desce. Přinášejí dostatečnou flexibilitu, rozmanité velikosti hořáků a rozšiřitelné varné zóny pro velké hrnce a pánve. I indukční varné desky nabízejí šikovná řešení. Umožní vám například spojit dvě individuální zóny do jedné větší.

Čištění

Indukční varné desky: indukční technologie zahřívá pánve, hrnce a pokrmy v nich. Ale nic jiného. Povrch kolem varné nádoby zůstává chladný. Na varné desce se nic nepřipálí, a navíc se díky hladkému plochému povrchu špína nemá kam „schovat“.

Plynové varné desky: plynové desky se sklokeramickým povrchem se čistí snadněji než nerezové modely. Pokud povrch desky zašpiníte během vaření, stačí nečistoty setřít a nemusíte se trápit se škrábanci a skvrnami.

Elektrické varné desky: hladký sklokeramický povrch elektrických modelů se snadno udržuje čistý a úhledný.

Bezpečnost

Indukce: indukce ohřívá pouze hrnce a pánve a pokrmy v nich, ale nic jiného. Okolní povrchy zůstávají na dotek chladné a bezpečné. Ovládací panel je možné zablokovat, abyste předešli neúmyslnému zapnutí nebo změně nastavení.

Plyn: protože je plamen viditelný, je vaření bezpečné. Plynové varné desky jsou vybaveny bezpečnostním zařízením, které automaticky vypne přívod plynu po zhasnutí plamene.

Elektrické modely jsou vybaveny dětskou pojistkou, která zabraňuje náhodnému zapnutí spotřebiče. Ukazatel zbytkového tepla vás informuje o tom, zda varné zóny dostatečně vychladly, abyste se jich mohli bezpečně dotýkat.

Vyberte si spotřebič

Nezáleží na tom, zda vaříte večeři jen pro sebe, pro dva nebo pro celou rodinu či přátele. AEG má pro vás určitě tu správou varnou desku.