Objevte

Multifunkční parní trouby

Rare. Medium. Well done. Podle vaší chuti

I doma můžete servírovat pokrmy, které předčí vaše očekávání. Třeba steak propečený přesně v souladu s vaším přáním. Nebo raději šťavnatý filet z lososa? Díky teplotní sondě, kterou umístíte do středu připravovaného jídla, můžete troubě sdělit, jaké propečení preferujete, a ona ho zkrátka zajistí. Rare, medium nebo well done? Přesně jako v restauraci. Seznamte se s troubami, které vám rozumí.

Obrázek křehkých taštiček won ton vyjímaných z parní trouby

Proč zvolit parní troubu?

Parní trouba s přehledem zvládne vše, co umí vaše stávající trouba, ale navíc se pyšní celou řadou dalších benefitů. Zatímco konvenční trouba obklopí pokrm suchým horkým vzduchem, který ho může vysušit, parní trouba do tohoto procesu vpustí páru. Přidaná vlhkost zlepšuje chuť, strukturu i barvu pokrmů a dodá jim křupavost na povrchu a šťavnatost uvnitř.

Pára dodá každému pokrmu šťávu

Ať už se chystáte vařit cokoliv, vždy máte k dispozici vhodný parní program, který váš pokrm vyladí k dokonalosti. Při nízké úrovni páry připravíte šťavnatou pečeni nebo perfektně vláčný dezert. Střední úroveň páry oživí jídlo z předchozího dne tak, že bude chutnat jako právě uvařené. A nejvyšší úroveň páry zajistí rychlejší, chutnější a zdravější způsob přípravy ryb, zeleniny, rýže nebo kuskusu.

Proč dát zelenou parní troubě AEG?

S troubami AEG Mastery objevíte celou škálu nových chutí, a to i u surovin, které velmi dobře znáte. Pára vždy zvýrazní přirozenou chuť každé ingredience a zachová její přirozenou barvu i strukturu, aby byl výsledný pokrm chuťovou explozí. Připravujte doma luxusní pokrmy jako z těch nejlepších restaurací. Vsaďte na multifunkční parní troubu AEG.

Senzor vlhkosti

Pokročilý senzor vlhkosti automaticky nastaví správné množství páry, čímž zajistí šťavnatou texturu a intenzivní chuť jídla.

Možnost pečení na 3 úrovních

Díky velkorysému vnitřnímu objemu trouby můžete své oblíbené pokrmy připravovat na třech úrovních najednou, abyste neztráceli čas.

Teleskopické výsuvy

S teleskopickými výsuvy se jídla do trouby vkládají a vytahují bezpečně a snadno. Mohou v troubě zůstat i při pyrolytickém čištění.

"Populární metodu SousVide nejraději využívám při přípravě mas, ryb a zeleniny. Vakuum zachová výraznou chuť pokrmu, jeho charakteristickou strukturu i vitamíny. Mnoho lidí považuje vaření metodou SousVide za komplikované a vhodné jen pro profesionální kuchyně. Přitom už dávno nejde o výsadu restaurací, a to díky multifunkční parní troubě."

 

- Jan Punčochář,
jeden z nejlepších českých šéfkuchařů a držitel ocenění Zlatý kuchař

Parní trouba s technologií SousVide

S našimi troubami SteamPro s funkcí SousVide dosáhnete výsledků, které vám běžná trouba zkrátka neumožní. Zatavené vakuové sáčky zpomalují oxidaci potravin a uchovávají jejich chuť, zatímco teplota je udržována s přesností na půl stupně. I když vakuové vaření patří mezi pokročilé kulinářské techniky, s našimi troubami si můžete pokrmy připravené ve vakuu dopřát i doma.

Parní trouba s funkcí vaření v páře

Ušetřete svého lososa pošírování, dejte přednost páře. Když připravujete lososa v parní troubě SteamBoost s funkcí vaření v páře (100%), díky šetrnému postupu zůstane krásně křehký a nevysuší se. Výsledky jsou viditelné okamžitě. Pára pomáhá zachovat přirozenou barvu vašich pokrmů, a svěže oranžový losos tak vypadá stejně dobře, jako chutná.

KTERÁ JE PRO VÁS NEJVHODNĚJŠÍ?

 • Při použití funkce SousVide, tedy vakuového vaření, se jídla připravují při nižších teplotách. Díky tomu si uchovají všechny vůně, chutě a živiny.
 • Teplotní sonda zapíchnutá ve středu připravovaného jídla dá troubě pokyn, aby se vypnula, když vnitřní teplota pokrmu dosáhne požadované úrovně.
 • Pokročilý snímač vlhkosti automaticky nastaví správné množství páry.
 • Technologie SoftClosing zařídí, že se dvířka zavírají lehce a tiše.
 • Teplotní sonda zapíchnutá ve středu připravovaného jídla dá troubě pokyn, aby se vypnula, když vnitřní teplota pokrmu dosáhne požadované úrovně.
 • Pyrolytický čisticí systém promění veškeré zbytky jídel na jemný popel, který jen snadno setřete. Už žádné chemické čištění.
 • S teleskopickými výsuvy se jídla do trouby vkládají a vytahuji bezpečně a snadno.
 • Možnost pečení na třech úrovních.
 • Technologie SteamBake přidá na začátku pečení k horkému vzduchu i páru, která na pokrmech vytvoří křupavou kůrku na povrchu a nadýchanou měkkou strukturu uvnitř. Prospěje i kynutému těstu.
 • Pyrolytický čisticí systém promění veškeré zbytky jídel na jemný popel, který jen snadno setřete. Už žádné chemické čištění.
 • Vhodná také pro rozmrazování pokrmů.
 • Z nerezové oceli s povrchovou úpravou proti otiskům prstů.

Další výhody multifunkčních parních trub AEG

Čistý vnitřek parní trouby AEG

Snadné vaření, pohodlné čištění

Díky využití páry je příprava jídla jednoduchá, stejně jako následné čištění trouby. Programy pro čištění párou účinně odstraňují zbytky jídla. Pyrolytickým čištěním se zase veškeré zbytky jídla promění v jemný popel, který snadno setřete. Soustřeďte se na přípravu skvělých pokrmů, o čištění se postaráme my.

Pětiletá záruka pro vybrané modely

Naše spotřebiče vybavujeme těmi nejmodernějšími funkcemi, aby vám sloužily co nejlépe a nejdéle. Protože víme, že se na jejich kvalitu můžete spolehnout, nabízíme vám u vybraných modelů záruku prodlouženou na 5 let. Nabídka platí od 1. 6. do 31. 12. 2017.

CO BY SE VÁM MOHLO HODIT?

Nepřilnavý pekařský plech MaxiKlasse

Pečte jako profesionál

Se správným příslušenstvím v parní troubě snadněji vykouzlíte třeba moučník z listového těsta nebo poctivý bochník chleba. Pekařský plech MaxiKlasse s perforovaným dnem zajišťuje při pečení rovnoměrnou distribuci tepla, zatímco jeho prostorný nepřilnavý povrch se skvěle hodí pro pečené pokrmy všech velikostí. Můžete si tak vychutnat třeba nadýchané bagety s křupavou kůrkou.

AEG MASTERY RANGE