Pračky s funkcí AutoDose

Přesné dávkování. Účinná péče

Ani málo, ani moc. Funkce AutoDose zařídí, aby prací prostředek i aviváž byly automaticky dávkovány podle typu prádla a aktuální náplně. Oblečení si tak zachová svůj vzhled po delší dobu.

Naplňte dávkovače jednou a perte 20x*

Správné množství pracího prostředku je vedle výběru spotřebiče nejdůležitějším faktorem pro dosažení dobrých výsledků praní. Funkce AutoDose zajišťuje automatické dávkování pracího prostředku i aviváže podle typu prádla a aktuální náplně až na 20 pracích cyklů. Oblečení si tak zachová svůj vzhled po delší dobu.

* na základě průměrného dávkování spotřebitelů (ref. JRC109033 EUR 28809 EN)

Jedinečný čtyřkomorový systém

Čtyřkomorový systém umožňuje automatické i manuální dávkování, abyste mohli pračku používat s naprostou flexibilitou. Funkce AutoDose se přizpůsobí každému – aktivnímu sportovci, který místo aviváže použije impregnační prostředek pro funkční materiály, i majitelce vlněného svetru, která používá speciální gel na vlnu.
Automatické, nebo manuální dávkování můžete libovolně střídat podle potřeby. Čtyři velké zásobníky na prací prostředky se snadno plní i čistí.


1. Zásobník pro prací prostředky
2. Zásobník pro aviváž
3. Zásobníky pro manuální dávkování, například když chcete použít speciální detergenty na světlé či tmavé prádlo


Další konfigurace zásobníků jsou popsány v aplikaci My AEG.

Naše pračky s funkcí Autodose

Více páry, méně žehlení. Funkce ProSteam® zakončí prací cyklus dávkou páry, která omezí pomačkání. Pro osvěžení nepříliš zašpiněného prádla je možné použít samostatný parní program.

Technologie ProSense® přizpůsobuje spotřebu vody a energie i dobu praní podle várky prádla, ať už jde o jediné tričko nebo prádlo za celý týden.

Více páry, méně žehlení. Funkce ProSteam® zakončí prací cyklus dávkou páry, která omezí pomačkání. Pro osvěžení nepříliš zašpiněného prádla je možné použít samostatný parní program.

Díky technologii ÖKOMix se prací prostředek a aviváž důkladně smíchají s vodou předtím, než se dostanou do bubnu k prádlu. Každé vlákno je tak pečlivě ošetřeno i při krátkých programech.

Přesné dávkování, účinná péče

S funkcí AutoDose dochází k uvolňování pracího prostředku a aviváže okamžitě po zahájení pracího cyklu. Přesné a včasné dávkování zaručí všem oděvům péči, jakou si zaslouží, aby déle vypadaly jako nové. 

3x delší ochrana proti roztrhnutí*

Příliš mnoho pracího prostředku nenávratně poškozuje vlákna vašeho oblečení, což je příčinou jejich rychlého opotřebení. Díky funkci AutoDose je však vaše oblečení chráněno proti blednutí barev, ztrátě tvaru i předčasnému stárnutí.


*Test roztrhnutí bavlny při použití síly. Bavlna vypraná 30x na 30 °C pomocí AEG AutoDose versus 10 pracích cyklů konkurenčního automatického dávkování.

Péče přímo na míru

Příliš malé množství pracího prostředku postupně mění bílou barvu na šedou a účinky praní se snižují. Svěřte proto dávkování pračce AutoDose, vašemu oblečení se dostane perfektní péče.

Aplikace My AEG vás nenechá na pochybách

Pračky s AutoDose lze propojit s aplikací My AEG a rázem budete mít péči o své prádlo plně pod kontrolou. Stačí zvolit typ prádla, barvu a míru znečištění a aplikace sama vybere ten nejvhodnější program. Jediným dotykem pokyny odešlete a pračka se podle nich sama nastaví. Díky aplikaci máte informace nejen o průběhu praní, ale například i o množství zbývajícího pracího prostředku či aviváže. Pro co nejpřesnější dávkování doporučujeme v aplikaci nastavit i koncentraci pracího gelu.

Osoba s otevřenou aplikací MyAEG na mobilu

Objevte více se značkou AEG