Inspirace na léto

Inspirace na léto

Užijte si léto se vším, co k němu patří. Ať už budete grilovat, připravovat občerstvení na zahradní party, nebo zavařovat, inteligentní a úsporné spotřebiče AEG vám se vším pomohou. 

Grilujte za každého počasí

Grilování k létu patří. Jestli nemáte zahradu nebo venku prší, nevadí. Naše trouby vám perfektně ugrilují maso, ryby, sýry i zeleninu. Pokud se vám v troubě zrovna peče borůvkový koláč, s grilem Plancha můžete grilovat i na jakékoli varné desce. A jestli chcete zkusit něco nového, pořiďte si solný blok. Je vyroben z růžové himálajské soli a suroviny jemně osolí a předá jim zdravé minerály. Můžete použít v troubě, na grilu i varné desce.

Potraviny déle čerstvé a svěží

Přinesli jste si domů z trhu plný koš ovoce a zeleniny, vajíčka nebo maso na gril? Kombinované chladničky AEG TwinTech® NoFrost udržují optimální teplotu a vlhkost, aby vám veškeré vaše potraviny vydržely co nejdéle čerstvé, svěží a plné chuti.

Zavařujte v parní troubě

Čerstvé ovoce a zeleninu, které jste nestihli zpracovat, zavařte. S parní troubu AEG je to rychlé a snadné:

  1. Sklenice na zavařování vyskládejte do hlubšího plechu, zalijte trochou vody a při teplotě 100 °C sterilizujte po dobu 10–15 minut.
  2. Naplněné sklenice zavíčkujte, vyskládejte zpátky na plech tak, aby se vzájemně nedotýkaly, a vložte do trouby na nejnižší polohu roštu.
  3. V nastavení trouby vyhledejte kategorii Speciality a vyberte program určený k zavařování.

TIPY NA ZAVAŘOVÁNÍ:

Měkké ovoce (jahody, borůvky nebo maliny) zavařujte při teplotě 160–170 °C po dobu 35–45 minut od doby, kdy začne tekutina ve sklenicích perlit.

Peckoviny (hrušky, švestky, třešně atp.) připravujte stejně, ale ve chvíli, kdy začne tekutina perlit, snižte teplotu na 100 °C a nechte 10–15 minut mírně dojít.

Zeleninu jako mrkev, okurka, kedlubna, hrášek nebo chřest je potřeba zavařovat déle, alespoň hodinu při teplotě 160–170 °C.

Co nesníte, zamrazte

Mražení je ideální způsob, jak uchovat čerstvé potraviny i uvařené jídlo po delší dobu. Mrazničky AEG zajistí rychlé zmražení nově vložených surovin a optimální podmínky po celou dobu skladování, abyste si na nich pochutnali i po rozmražení. Nezapomeňte, že před zmrazením musí být hotové jídlo vychladlé a každá potravina uložena do vhodného sáčku nebo nádoby a zkuste z nich vytlačit co nejvíce vzduchu.

Objevte nové chutě

Máme pro vás malý gastro výlet za hranice kulinářských stereotypů. Vyzkoušejte třeba marinovaný vodní meloun, který se sice tváří jako sladké ovoce, ale je to zelenina a kombinace se sušenými rajčaty a slaným sýrem vás příjemně zasytí. Překvapí vás i recept Jana Punčocháře na okurkové gazpacho, protože okurka nepatří jen do salátů a nadchnou vás jistě i grilované krevety, k jejichž přípravě budete potřebovat jen minimum surovin.

Inspirujte se našimi letními recepty

  • Limetková pěna s malinovou omáčkou
  • Italská panzanella s krevetami
  • Marinovaný meloun
  • Salát Caesar s rib eye steakem
  • Okurkové gazpacho
  • Grilované krevety