Pečujeme o životní prostředí

Pečujeme o životní prostředí

Mikroplasty máme pod kontrolou

Mikroplasty představují velkou zátěž pro životní prostředí. Hromadí se ve vodě, v půdě i ve vzduchu. Až 35 % celkového objemu z nich se uvolňuje při praní syntetických materiálů a s odpadní vodou se pak dostávají do celého ekosystému, kde ohrožují především vodní živočichy.

Budoucnost naší planety nám není lhostejná, a proto přicházíme s řešením v podobě filtru mikroplastových částic.

Zachytí až 90 % mikrovláken

Filtr mikroplastových částic AEG je z 50 % vyroben z recyklovaných plastů. Filtr dokáže zachytit až 90 % mikrovláken o velikosti větší než 45 mikronů, které se během pracího cyklu uvolní ze syntetického oblečení. Při každém praní tak snižuje ekologickou zátěž.

Snadná instalace

Filtr mikroplastových částic AEG je externí příslušenství, které se instaluje na stěnu vedle pračky ve výšce přibližně 110 cm od podlahy. Nad ním musí zůstat prostor alespoň 40 cm kvůli čištění filtru. K pračce se připojí přes vstupní a výstupní hadice a během každého cyklu pak voda automaticky prochází skrz filtr, který zachycuje mikroskopické částečky plastů.

Čištění a výměna filtru

Filtr je třeba pravidelně čistit jednou týdně, nebo pokud indikátor čištění zčervená. Filtrační vložku je vhodné vyměnit jednou za 6 měsíců.

Samotné čištění filtru je snadné. Filtrační patrona se vysune a odšroubuje se horní kryt. Z něj se vylije přebytečná voda, čímž se zároveň resetuje indikátor čištění. Mikroplastová vlákna zachycená ve filtrační patroně se vyhodí do směsného odpadu a patrona se následně vyčistí kartáčkem a vodou. Filtrační patrona s krytem se vrátí zpět a filtr mikroplastových částic je připraven na další použití.

Filtr a příslušenství koupíte v našem e-shopu