PRŮVODCE PŘI KOUPI

Najděte si perfektní sporák

Prostor a konfigurace

Sporák vybírejte podle prostoru, který máte k dispozici, a požadované konfigurace, tedy způsobu ohřevu.


Šířka 60 cm: volně stojící sporáky s různými kombinacemi varných desek a trub nabízejí mimořádnou flexibilitu.

Profi tip: Při rozhodování ohledně typu varné desky a trouby sporáku si přečtěte průvodce při koupi varné desky a trouby, abyste si vybrali optimální kombinaci do své kuchyně.

Zdroj tepla

V závislosti na dostupném zdroji tepla si můžete vybrat mezi elektrickým nebo plynovým sporákem nebo využít výhody a flexibility obou.

Plynové sporáky vám poskytují okamžitou a přesnou kontrolu teploty. Jsou vynikající volbou, pokud často využíváte intenzivní ohřev, například rádi prudce smažíte ingredience.

Elektrické sporáky se snadno čistí a jsou vyzbrojené inteligentními funkcemi. Díky rovnoměrnému rozložení tepla jsou elektrické trouby ideální pro pečení moučných pokrmů.

Kombinované sporáky spojují výhody elektřiny a plynu.

Energie

Snižte účty za elektrickou energii, a berte přitom ohled na naši přírodu a klima. Spotřebiče se zařazují do energetických tříd ve škále od A+++ (nejvyšší energetická účinnost) po G (nejnižší energetická účinnost). Vyberte si sporák s dobrým energetickým hodnocením, například třídy A nebo ještě lepší.

ČIŠTĚNÍ

Chcete při čištění ušetřit čas a současně se vyhnout chemikáliím?

Vyberte si sporák s katalytickým povrchem uvnitř trouby. Katalytická povrchová úprava zajišťuje oxidaci tuku a zbytků potravin v troubě vždy, když se trouba zahřeje na teplotu 230 °C. Stačí setřít popel a těšit se z krásné čisté trouby.

Vyberte si spotřebič

Ať už upřednostňujete hostiny s několika chody nebo střídmá a jednoduchá jídla, AEG má pro vás určitě ten správný sporák.

PROHLÉDNOUT SPORÁKY