AEG varná deska s integrovaným odsavačem

AEG varná deska s integrovaným odsavačem

Co zvážit před nákupem

Pro správný výběr indukční varné desky s integrovaným odsavačem (též jako kombinovaná varná deska) vám nabízíme přehled těch nejdůležitějších informací. Budete tak mít jistotu, že si do kuchyně pořídíte spotřebič s funkcemi, které opravdu využijete.

Svoboda při plánování kuchyně

Indukční varné desky s integrovaným odsavačem vám umožňují uspořádat kuchyň podle svých představ, aniž byste museli řešit, kam umístit odsavač par. Můžete ji instalovat na kuchyňský ostrůvek či poloostrůvek a při vaření být v kontaktu s ostatními. Nebo ji umístit k oknu a těšit se z krásného výhledu do okolí. Potřebujete ušetřit místo? Dejte ji ke stěně a horní skříňku využijte k ukládání nádobí.

Prostor pod varnou deskou

Pod kombinovanou varnou desku AEG lze umístit zásuvku se standardní hloubkou. Získáte tak více místa pro kuchyňské náčiní nebo hrnce a pánve. Varnou desku můžete instalovat do pracovních desek s minimální tloušťkou 4 mm.

Způsob odsávání

Varné desky s integrovaným odsavačem AEG se instalují snadno a rychle. Pokud budete odsavač par používat v recirkulačním režimu, nemusíte řešit odtahové potrubí. Vzduch totiž cirkuluje uvnitř skříňky. Náš inovativní filtrační systém zachytí vlhký vzduch a zabrání vzniku kondenzace, která by mohla poškodit vybavení kuchyně.

Jaký je rozdíl mezi recirkulací a odtahem?

U varné desky s odsáváním v režimu recirkulace dochází k výměně vzduchu uvnitř kuchyňské skříňky. U varné desky s odtahem potřebujete otvor ve zdi, kterým filtrovaný vzduch odchází ven.

 • Výhody recirkulace
  Výhody recirkulace
  • Udržitelnější řešení, protože se do životního prostředí vypouští méně použitého vzduchu.
  • Téměř žádné energetické ztráty způsobené odsáváním teplého vzduchu z interiéru.
  • Není nutné instalovat odtahové potrubí.
  • Nevyžaduje žádné dodatečné stavební úpravy (např. proražení stěny).
  • Filtr 2 v 1 s dlouhou životností obsahuje uhlíkový a tukový filtr a pomáhá udržovat v kuchyni čistý vzduch.
  • Vyjímatelný filtr lze pro delší životnost snadno vyčistit v myčce nádobí a regenerovat v troubě.
 • Výhody odsávacího potrubí
  Výhody odsávacího potrubí
  • Rychlé vyčištění velkého objemu vzduchu.
  • Vysoká účinnost při nízkém nastavení odsávání.
  • Žádné dodatečné náklady na aktivní uhlíkové filtry.

Filtry 2 v 1 pro režim recirkulace

Filtr 2 v 1 kombinuje uhlíkový a tukový filtr a odstraňuje zápach a mastnotu. Pokud používáte spotřebič v režimu recirkulace, je filtr 2 v 1 nezbytný.

Tukové filtry pro odsavač s odtahem

Tukový filtr pomáhá odstraňovat z kuchyňského vzduchu mastnotu. Používá se u spotřebičů, které jsou instalovány s odtahem ven.

Čištění filtru 2 v 1

Běžné čištění – do 100 hodin používání
Pokud chcete filtr vyčistit dříve, než vás k tomu spotřebič vyzve (zpravidla po 100 hodinách používání), stačí ho opláchnout horkou vodou. Nepoužívejte čisticí prostředky a usazenou mastnotu odstraňte měkkou houbičkou. Po vyčištění vložte filtr do trouby vyhřáté nejvýše na 60 °C na dobu maximálně 15 minut, aby vyschl.

Důkladné obnovení – po více než 100 hodinách používání
Po 100 hodinách používání budete vyzváni, abyste filtr vyčistili. Vložte ho do prázdné myčky bez čisticího prostředku. Zvolte cyklus mytí s teplotou v rozmezí 65–70 °C. Po vyčištění vysušte filtr přibližně 1 hodinu v troubě vyhřáté na 80–110 °C.

Filtr 2 v 1 můžete takto obnovit až 8krát, poté je nutné ho vyměnit.

Čištění tukových filtrů

Tukový filtr můžete umýt saponátem a opláchnout horkou vodou nebo vložit spolu s čisticím prostředkem do myčky nádobí. Filtr můžete čistit opakovaně bez omezení, není nutné ho měnit.

Nákup filtrů

Typ filtru se liší podle spotřebiče. Navštivte e-shop AEG a podle PNC spotřebiče vyhledejte vhodné náhradní díly a příslušenství.

 • Bridge hob
  Bridge Icon
  Bridge

  S funkcí Bridge můžete spojit dvě varné zóny do jedné pro větší hrnce a pánve.

 • Double bridge hob
  Double bridge icon
  Double Bridge

  Funkce Bridge spojí dvě varné zóny do jedné velké pro větší hrnce a pánve. Funkce Double Bridge umožňuje vytvořit tyto zóny na obou stranách varné desky.

 • Flexibridge hob
  Flexibridge icon
  Flexibridge®

  Varnou zónu si přizpůsobíte kombinací až čtyř zón. Vaření v hrncích a pánvích různých velikostí je tak maximálně flexibilní. Vhodné i pro Plancha gril.

 • Double flexibridge hob
  Double flexibridge icon
  Double FlexiBridge®

  FlexiBridge® vám umožní vytvořit varnou plochu kombinací až čtyř zón. S Double FlexiBridge® můžete mít tyto varné zóny na obou stranách varné desky.

 • Breeze hob
  Breeze hob icon
  Breeze

  Vychutnejte si jídlo v klidu a bez pachů a výparů. Funkce Breeze tiše a diskrétně vyčistí vzduch v kuchyni, aniž by narušovala atmosféru stolování.

 • Hob2hood hob
  Hob2hood icon
  Hob2Hood®

  Technologie Hob2Hood® zajišťuje automatické odsávání během vaření. Pokud na varné desce zvýšíte nebo snížíte intenzitu vaření, ventilátor odsavače se tomu přizpůsobí.

S podporou Wi-Fi

S podporou Wi-Fi

Propojte svůj spotřebič s aplikací My AEG Kitchen a využívejte jeho funkce na maximum. V aplikaci můžete odsavač ovládat na dálku nebo se dozvědět spoustu užitečných tipů, jak spotřebič efektivně používat. Dokonce vás upozorní na nutnost výměny filtru.

Vybrali jste?
Nebo pokračujte a zjistěte více o našich varných deskách s integrovaným odsavačem.